Sveikata

2021.10.17 09:55

Naujausia informacija apie skiepus: vienu metu galima pasiskiepyti nuo dviejų ligų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.17 09:55

Gydytojai pateikia naujausią informaciją apie vakcinas – tyrimai rodo, jog nebereikalinga pertrauka tarp skiepų. Kaip LRT TELEVEZIJAI sako gydytoja Simona Stankevičiūtė, mūsų šalyje jau sudarytos sąlygos vienu metu pasiskiepyti dvejomis vakcinomis, pasirenkant iš trijų variantų.

Įsibėgėja gripo skiepų sezonas. Daugelis gerai pamena rekomendacijas, kurios skelbė, kiek laiko turi praeiti, kad po vienos vakcinos galėtum skiepytis kita. Pavyzdžiui, po erkinio encefalito skiepo pasiskiepyti nuo gripo. Paprastai toks tarpvakcininis laikotarpis trukdavo dvi savaites.

Tačiau dabar medikai sako, kad įvairiomis vakcinomis pasiskiepyti galima nors ir tą pačią dieną, net ir tuo pačiu metu. Tą padaryti jau galima ir mūsų šalyje. Gydytoja, klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė informuoja, kad Lietuvoje kartu su COVID vakcina tuo pat metu galima pasiskiepyti nuo gripo arba pneumokokinės infekcijos. „O jei pacientas jau yra pasiskiepijęs nuo koronaviruso, tuomet vienu metu gali gauti vakcinas nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos“, – teigia ji.

Pasak gydytojos, nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) leidžiama skiepytis keliomis vakcinomis į tą pačią ranką, išlaikant kelių centimetrų atstumą, Lietuvoje tokiu būdu bus skiepijama į skirtingas rankas, kad kuo labiau būtų išvengta šalutinių poveikių.

Naujausia informacija apie skiepus: vienu metu galima pasiskiepyti nuo dviejų ligų

„Lietuvoje skiepijame į skirtingas rankas. Tai svarbu dėl to, kad jei viena ranka patintų ar įvyktų kokia nepageidaujama reakcija, pacientas ir jį skiepijęs gydytojas žinotų, kokia vakcina sukėlė tą reakciją“, – sako S. Stankevičiūtė.

Pašnekovė tvirtina, kad skiepyti keliomis vakcinomis vienu metu nėra naujovė ir tik dabar pradedamas įgyvendinti metodas. Anot jos, šis metodas išbandytas ir taikytas jau seniai.

„Medikai pastebėjo, kad paskiepyti keliomis vakcinomis vienu metu pacientai nepatiria daugiau nepageidaujamų reakcijų, palyginti su tais, kurie paskiepyti viena vakcina, – dėsto ji. – Taigi, nuspręsta, kad tokiu būdu galima žmogų paskiepyti nuo daugiau ligų vienu metu. O tai yra patogu ir pačiam pacientui.“

Gydytoja pabrėžia, kad šiuo metu itin tikslinga būtų pasiskiepyti nuo gripo, mat artėja šios ligos sezonas.

Išsamesnis pokalbis su gydytoja šia tema – televizijos laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Naujausia informacija apie skiepus: vienu metu galima pasiskiepyti nuo dviejų ligų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt