Sveikata

2021.10.14 14:22

Dar viena ligoninė ties raudonąja COVID-19 riba: Kėdainiuose dvigubinamas lovų skaičius, stabdoma planinė pagalba

Jorūnė Liutkienė, rinkosaikste.lt2021.10.14 14:22

Kaip informavo Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė, Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrius nuo šeštadienio išsiplės iki 45 lovų ir bus sustabdyta planinė pagalba. Ligoninės pacientai apie tai jau yra informuojami.

Šiandien ir rytoj VšĮ Kėdainių ligoninė ruošiasi darbui nuo šeštadienio kitu režimu.

Ligonių skaičiui Lietuvoje perkopus visus įmanomus rekordus, nuo šeštadienio Kėdainiuose kone dvigubai padidės ir COVID-19 skyriaus lovų skaičius. Čia galės būti gydomi jau 45 ligoniai, kurie bus nukreipiami iš Kauno regiono.

Skyriui išsiplėtus į antrą aukštą, bus nutraukta ir planinė pagalba pacientams.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje bus paruoštos 3 lovos koronavirusu sergantiems pacientams.

Šiandien COVID-19 skyriuje vidaus ligų gydytoja Kristina Šlepavičienė kartu su komanda prižiūri 26 pacientus. Aktyviai gydomi 25 pacientai, iš jų 19 paskirtas papildomas deguonis.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje jau šiandien užimtos 2 lovos.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas Vilija Pipirienė, rajone yra 8 COVID-19 protrūkiai, juose fiksuota 60 atvejų. Iš jų 95 procentai pirminių atvejų. Nustatyti 26 didelės rizikos kontaktai ir 150 mažos rizikos.

Atvejai fiksuojami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, priešgaisrinėje tarnyboje, vienoje gamybos įmonėje ir dviejose ugdymo įstaigose.

Specialistė teigia, kad atvejai ugdymo įstaigose neišplito, buvo gerai suvaldyti ir didelio pavojaus nekelia.

„Matau pažangą ir didelį vadovų atsakingumą. Visi stengiasi saugotis, turėti mažiau kontaktų ir pasirūpinti savo įstaigos darbuotojais, moksleiviais. Žmonės tapo protingesni, daugiau atsirado geranoriškumo ir supratimo“, − sakė V. Pipirienė.

„Mūsų situacija lyginant su visos Lietuvos yra gana nebloga, nors skaičiai po truputį ir didėja“, − apie rajono situaciją sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Spalio 13 dienos duomenimis, koronavirusu rajone serga 267 asmenys. Per pastarąsias 14 dienų skaičiuojami 657 nauji atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Visa Lietuva, išskyrus Panevėžį, Raseinius ir Ignaliną, yra juodojoje zonoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt