Sveikata

2021.10.14 11:13

Po COVID-19 atvejų šuolių Santaros klinikos daro viską, kad tęstų darbą: mes negalime stabdyti ligoninės ir planinių paslaugų

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.14 11:13

Dėl nepalankios epideminės situacijos nuo šiandien Santaros klinikose leidžiama lankyti tik labai sunkios būklės pacientus. Pasak klinikų gydytojos Vilijos Gurkšnienės, taip tikimasi išvengti ligos protrūkių ir užtikrinti planinių paslaugų tiekimą.

„Negerėjanti situacija mus tikrai įpareigoja užtikrinti griežtesnių priemonių taikymą, kad apsaugotume mūsų hospitalizuotus pacientus. Deja, bet turime sustabdyti ir pacientų lankymą, kaip papildomą priemonę. Mes darome viską ir stengiamės užtikrinti planinę pagalbą. Darbuotojai yra skiepijami, jie yra testuojami, taip pat turime rutininius testavimus mūsų pacientams. Mes negalime stabdyti ligoninės ir planinių paslaugų“, – sako Santaros klinikų gydytoja Vilija Gurkšnienė.

Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 91 aktyviam gydymui skirtos vietos vakar buvo užimtos 89. Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje iš 33 lovų užimtos buvo 30.

Padėtis įtempta ir kitose gydymo įstaigose

LRT.lt primena, kad išvakarėse, pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje buvo užpildyta 93 proc. aktyvaus gydymo lovų. Todėl papildomai atidarytas dar vienas 30 lovų aktyvaus COVID-19 gydymo skyrius. Dėl to šioje ligoninėje teko uždaryti dar vieną terapinio profilio skyrių. Iš viso ligoninėje bus skirta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos, iš kurių jau dabar užimtos 4.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 21, iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų – 4, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 58, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 6, Ukmergės ligoninėje iš 50 aktyvaus gydymo vietų užimtos 47, Druskininkų ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užimtos 27. Elektrėnų ir Molėtų ligoninėse yra užimtos visos COVID-19 pacientų gydymui skirtos lovos, atitinkamai 40 ir 20. Be to, M. Marcinkevičiaus ligoninėje gydomi 26 sergantys pacientai bei 10 pacientų Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, iš jų vienas – reanimacijoje ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt