Sveikata

2021.10.13 13:24

Dėl augančių COVID-19 skaičių Santaros klinikose nuo ketvirtadienio draudžiamas pacientų lankymas

atnaujinta 13.22
LRT.lt2021.10.13 13:24

Dėl prastėjančios koronaviruso situacijos Santaros klinikose nuo ketvirtadienio draudžiamas pacientų lankymas.

Tai LRT.lt trečiadienio rytą pranešė klinikų atstovė spaudai Jolanta Normantienė.

Šio draudimo buvo atsisakyta vasarą, iki šiol pacientus buvo galima lankyti turint galimybių pasą, skiepų pažymėjimą arba gydytojo leidimą.

Pasak klinikų atstovų, bus leidžiama lankyti tik terminalinės sveikatos būklės pacientus. Siuntų perdavimo tvarka pacientams nesikeičia.

Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė sako, kad trečiadienį Vilniaus regione yra gydomi 507 pacientai, iš jų 48 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose bei 10 vaikų. Regione užimta 86 proc. aktyviam gydymui ir 76 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 91 aktyviam gydymui skirtų vietų užimtos 89, iš 33 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 30. Taip pat Santaros klinikose gydomi 10 COVID-19 liga sergantys vaikai, iš jų 2 – reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra užpildyta 93 proc. aktyvaus gydymo lovų. Todėl papildomai atidaromas dar vienas 30 lovų aktyvaus COVID-19 gydymo skyrius. Dėl to šioje ligoninėje teko uždaryti dar vieną terapinio profilio skyrių. Iš viso ligoninėje bus skirta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos, iš kurių jau dabar užimtos 4.

„Įkurdami naujas gydymo vietas, esame priversti mažinti vietų skaičių ne COVID-19 liga sergantiems pacientams“, – atkreipia dėmesį direktorė valdymui J. Jakutienė.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 21, iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų – 4, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 58, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 6, Ukmergės ligoninėje iš 50 aktyvaus gydymo vietų užimtos 47, Druskininkų ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užimtos 27. Elektrėnų ir Molėtų ligoninėse yra užimtos visos COVID-19 pacientų gydymui skirtos lovos, atitinkamai 40 ir 20. Be to, M. Marcinkevičiaus ligoninėje gydomi 26 sergantys pacientai bei 10 pacientų Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, iš jų vienas – reanimacijoje ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Per paskutinę parą į Lietuvos ligonines dėl COVID-19 iš viso paguldyti 195 pacientai, tai vienas didžiausių skaičių pastarosiomis savaitėmis.

LRT.lt primena, kad praėjusią parą nustatyti 2493 nauji COVID-19 atvejai, mirė 17 žmonių.

Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 12 žmonių.

Naujausiais duomenimis, šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 1488 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 144 iš jų – reanimacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt