Sveikata

2021.10.11 17:48

Kauno hospisas teigia neturįs patalpų sunkiems ligoniams slaugyti

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.11 17:48

Viešoji įstaiga „Kauno hospiso namai“ sako neturinti patalpų sunkiems ligoniams slaugyti, todėl gali juos lankyti tik į namus. Pasak įstaigos direktorės Kristinos Krasko, be žmonių pagalbos hospisui išsiversti būtų sunku, o Kauno valdžia į prašymus suteikti patalpas nereaguoja.

„Šiai dienai turime sutartį su ligonių kasomis, gyvename iš žmonių paramos, savanoriško darbo ir žmonių aukų, kurie aukoja skirdami 2 procentus (nuo pajamų mokesčio – LRT.lt).

Jau daug kartų kreipėmės ir į Kauno savivaldybę, ir į Kauno arkivyskupiją, prašydami suteikti hospisui patalpas, deja, atsakymas yra neigiamas. Kreipėmės ir į Kauno miestą, ir į Kauno rajoną“, – LRT RADIJUI sako „Kauno hospiso namų“ direktorė.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė tikina, kad „Kauno hospiso namai“ prašė tik sandėlio, kuriame būtų galima laikyti iš užsienio gautą paramą.

„Buvau informuota, kad prašymo dėl patalpų, reikalingų hospiso paslaugoms vykdyti, nesame gavę. Gal tai buvo žodinės diskusijos, tikrai negalėčiau komentuoti. Tačiau rašytinį prašymą, kurį gavome 2021 metų pradžioje, esame tenkinę ir tarybos posėdžio metu priėmę sprendimą lengvatine tvarka hospisui išnuomoti negyvenamas patalpas labdarai sandėliuoti“, – teigia E. Andriuškienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt