Sveikata

2021.09.23 17:57

Atvėsus orams Kaune nebekursuos vakcinavimo autobusai, vietoj jų privačiose klinikose veiks skiepijimo punktai

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.09.23 17:57

Šeštadienis bus paskutinė diena, kai kauniečiai nuo COVID-19 galės pasiskiepyti mieste esančiuose mobiliuosiuose vakcinavimo punktuose. Vietoj jų duris atvers privačiose klinikose įsteigtos skiepijimo vietos. Iki lapkričio pabaigos vis dar veiks Ledo rūmuose esantis vakcinavimo centras, tačiau neatmetama, kad jį gali tekti uždaryti ir skaldyti į mažesnius punktus, jei mažės norinčiųjų skiepytis.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Milda Labašauskaitė LRT.lt sakė, kad skiepų autobusai buvo pasiteisinęs metodas, tačiau tai, kas veikė šiltuoju sezonu, nebetinka rudeniui. Nors kauniečių imunizacijos lygis artėja prie 70 proc. ribos, matyti, kad dar nepakankamai paskiepyti 80-mečiai ir vyresni žmonės, taip pat 12–15 metų vaikai.

Todėl kauniečiai bus kviečiami į naujus steigiamus vakcinavimo punktus miesto mikrorajonuose. Nuo kito ketvirtadienio jie ims veikti Žaliakalnyje, Dainavoje, Šilainiuose, o kiek vėliau spalį – Aleksote. Anot M. Labašauskaitės, punktai veiks privačių klinikų patalpose, jose bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“ ir „BioNTech“ gamintojų) vakcinomis. Procedūra bus nemokama.

Remiantis Kauno miesto savivaldybės puslapyje pateikta informacija, Žaliakalnyje ir Dainavoje vakcinavimo punktai įsikurs klinikoje „Antėja“. Pasiskiepyti norintys tiek užsiregistravę, tiek nesiregistravę gyventojai galės ateiti nuo ryto iki vakaro. Šilainiuose vakcinavimo punktas veiks klinikoje „InMedica“, tačiau laukiami tik užsiregistravę žmonės. Be to, kol kas jiems skirtas tik pusvalandis: šioje vietoje pasiskiepyti bus galima tik nuo 13 iki 13.30 val.

Pasiskiepyti nuo COVID-19 norintys žmonės taip pat dar laukiami Ledo rūmuose veikiančiame vakcinavimo centre.

„Ledo rūmų vakcinavimo centras veiks įprastu grafiku: darbo dienomis nuo 8 iki 15 val. priimami visi gyventojai su išankstine registracija, o nuo 15 val. skiepijami ir be jos. Esame numatę, kad pagrindinis Kauno vakcinavimo centras veiks iki lapkričio pabaigos, tačiau reaguosime į skiepytis atvykstančių gyventojų srautus. Jei bus matyti, kad jie žymiai mažėja, didžiulis vakcinavimo centras bus atlikęs savo funkciją ir mieste atsiras mažesnių vakcinavimo punktų“, – komentavo M. Labašauskaitė.

Anot jos, ir toliau Kauno miesto poliklinikos mobiliosios komandos lankysis įmonėse, globos namuose arba vyks į namus skiepyti asmenų, kurie dėl sveikatos būklės negali savarankiškai judėti.

Nuo birželio 29 iki rugsėjo 22 dienos autobusuose, kuriuose gyventojai galėjo be registracijos pasiskiepyti, M. Labašauskaitės teigimu, buvo sunaudota daugiau kaip 19,4 tūkst. vakcinų dozių tiek pirmam, tiek antram skiepui nuo COVID-19. Per tą patį laikotarpį vakcinavimo centre panaudota 75,6 tūkst. vakcinų. Be to, anot pašnekovės, skiepų autobusai aplankė apie pusšimtį Kauno įmonių.

Be to, mobilieji vakcinavimo punktai keliavo ir prie Kauno švietimo įstaigų, kurios yra išreiškusios tokį norą. Šią savaitę, kaip teigė Kauno miesto savivaldybės atstovė, jose paskiepyta apie 500 žmonių. Dauguma jų – mokiniai, bet pasitaikė ir administracijos žmonių.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios Kaune iš viso užfiksuoti 36 925 koronaviruso atvejai, 133 iš jų – per praėjusią parą. Šiuo metu COVID-19 serga 1 302 miesto gyventojai, o nuo ligos mirė 500 kauniečių.

Pagal Kauno miesto savivaldybės paskelbtą informaciją, pirmą vakcinos dozę gavo 64,9 proc. kauniečių, antrą – 61,6 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt