Sveikata

2021.09.25 15:07

Pusvalandį laukęs savo eilės poliklinikoje apsisuko ir išėjo: pirmenybė teikiama tiems, kas sumoka?

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.09.25 15:07

Atvykęs dėl nemokamo kraujo tyrimo į Kauno miesto polikliniką, kaunietis pastebėjo, kad eilėje turėjo laukti ilgiau nei tie, kurie atvyko mokamų procedūrų. Jis išėjo iš poliklinikos taip ir nesulaukęs savo eilės. Tačiau įstaigos atstovė tikina, kad eilės yra atskirtos ir pirmenybės mokamas paslaugas besirenkantiems pacientams nėra.

Atėjo mokamų tyrimų ir buvo aptarnauti pirmiau

Su LRT.lt susisiekusi kaunietė Donata (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas, – LRT.lt) pasakojo, kad Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinyje automatinė klientų aptarnavimo sistema priima be eilės visus, kurie renkasi mokamas paslaugas. Su tokia situacija susidūrė jos sūnus: jis iš anksto buvo užsiregistravęs pavakare kraujo tyrimui, atėjęs į registratūrą buvo vienintelis laukiantis.

„Paspaudė dėl nemokamo kraujo tyrimo talonėlio ir atsisėdo laukti, kol užsidegs jo numeris. Ir tada pradėjo ateiti vis po kelis žmones. Pasirenka žmogus mokamą kraujo tyrimą ir iš karto užsidega jo numeris“, – pasakojo Donata ir pridūrė, kad po pusvalandžio sūnus išėjo, taip ir nesulaukęs paslaugos.

Ji teigė, kad sūnus klausė registratorės, kodėl nėra aptarnaujamas, gal ne tą talonėlį išsiėmė, tačiau jam atsakyta: viskas gerai ir reikia laukti. Vėliau į gydymo įstaigą paskambino pati Donata. Jai teigta, kad sistema yra automatinė, ji ir ima pirmiau mokamus tyrimus.

„Iš registratorės paaiškinimo supratau, kad vienas langelis priima ir nėra pamaišymo tarp mokamų ir nemokamų, o pirmenybę teikia tik mokamiems“, – pasakojo moteris.

LRT.lt žurnalistui nuvykus į poliklinikos Šilainių padalinį ir išsiėmus du talonėlius – vieną mokamo, kitą nemokamo tyrimo – abi eilės tirpo maždaug vienodai, tačiau mokamo tyrimo laukė mažiau žmonių. Po kurio laiko vienam pacientui išsiėmus mokamo tyrimo tolonėlį jo numeris netrukus sužibo švieslentėje.

Užtrunka aptarnauti mokančiuosius už tyrimą

Kauno miesto poliklinikos laboratorijos vedėja Živilė Jacikė LRT.lt pabrėžė, kad yra atskirtos eilės tiems, kurių tyrimas nemokamas, ir tiems, kurie moka už procedūrą. Pašnekovė teigė, kad ją situacija nustebino, nes, remiantis savaitės duomenimis, būtent dėl mokamo tyrimo atėję žmonės laukia ilgiau. Be to, pastaruosius aptarnauja tik dvi registratorės, o atėjusiuosius nemokamo tyrimo – 4–5 specialistės.

„Jeigu yra padalinys, kur mokamų paslaugų mažiau, gali būti, kad pacientas patenka greičiau, bet tai labai reti atvejai. Kadangi procedūrinių kabinetų turime daugiau negu kasų, dažniausiai patys mokantys pacientai laukia ilgiau negu nemokantys“, – komentavo Ž. Jacikė.

Pasak jos, nemokamai paslaugai užsiregistravę pacientai laukia apie 4 minutes. Tie, kuriems ši procedūra kainuos, priklausomai nuo padalinio sugaišta 6–10 minučių. Anot pašnekovės, šie pacientai dažniausiai nėra registravęsi poliklinikoje, todėl turi pasirašyti sutikimo formą. Be to, padaugėjo atvykstančiųjų dėl mokamų paslaugų, pavyzdžiui, COVID-19 antikūnų tyrimų.

Paklausta, kodėl užsiregistravus tyrimui iš anksto atėjus reikia traukti talonėlį ir laukti eilėje, Ž. Jacikė atsakė, kad taip yra dėl pacientų, kuriems reikalinga skubi pagalba.

„Karščiuojantieji arba su mažais vaikais patenka pas gydytojus ir, jeigu yra situacija, tiesiai siunčiami į procedūrinį. Jie neturi registracijos laiko arba reikėtų laukti savaitę, o klinikinei diagnozei tokia ilga eilė netinka. Todėl pacientai spaudžia papildomai pas mus ir atsistoja į eilę“, – pasakojo Ž. Jacikė.

Ji pridūrė, kad laboratoriniai tyrimai dažniausiai atliekami ryte, kai didžiausi pacientų srautai. O dėl to, kaip sakė Kauno miesto poliklinikos atstovė, turima daugiau nusiskundimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt