Sveikata

2021.09.21 11:42

Padėtis dėl viruso kaista: Kauno regione vėl daugės COVID-19 lovų, ligoninėse – ir nepilnamečiai

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.09.21 11:42

Kauno regione artimiausiomis dienomis vėl bus didinamas COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius: kasdien į stacionarą paguldoma keliolika pacientų, o dar du dėl gyvybės kovoja reanimacijos skyriuje. Daugiausia ligonių gydančios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės atstovo teigimu, bene visi pacientai nebuvo vakcinuoti, o tie, kurie paskiepyti, serga sunkiomis gretutinėmis ligomis. Be to, pirmadienį ten buvo gydomi ir devyni nepilnamečiai.

Bus daugiau kaip 200 lovų stacionare

Kaip LRT.lt sakė COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. Vaidotas Gurskis, pastaruoju metu daugėja COVID-19 liga sergančių pacientų, atvykstančių į Kauno regiono gydymo įstaigas. Pavyzdžiui, prieš dvi savaites per parą vidutiniškai atvykdavo 9 pacientai, praėjusią savaitę – 14 pacientų per parą, o į reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus (RITS) lovas paguldoma po 2 pacientus per parą.

Pirmadienio duomenimis, Kauno regiono ligoninėse buvo užimtos 168 iš 182 stacionare esančių lovų ir 17 iš 25 reanimacinių. Tačiau dvi gydymo įstaigos netrukus turės paruošti daugiau vietų COVID-19 pacientams hospitalizuoti.

„Nuo rugsėjo 21 d. planuojama įsteigti dar 5 stacionaro lovas su deguonies tiekimo galimybe Prienų ligoninėje, nuo rugsėjo 22 d. Jonavos ligoninėje atidaromas COVID-19 ligos skyrius, jame skiriama 20 stacionaro lovų su deguonies tiekimo galimybe ir 2 RITS lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos galimybe. Tokiu būdu vėl būsime aktyvavę visas Kauno regiono ligonines, kurios veikė ankstesnių COVID-19 ligos bangų metu“, – komentavo V. Gurskis.

Pasak jo, nuo trečiadienio Kauno regiono gydymo įstaigose veiks 207 stacionaro lovos su deguonies tiekimo galimybe ir 27 reanimacinės lovos.

Kalbėdamas apie ligonines Kauno mieste, V. Gurskis teigė, kad pirmadienį LSMU Kauno ligoninėje COVID-19 liga sergantiems pacientams buvo skirtos 95 stacionaro lovos su deguonies tiekimo galimybe, net 85-iose buvo hospitalizuoti pacientai. Ten pat buvo užimtos ir penkios iš aštuonių intensyviosios terapijos lovų. LSMU Kauno klinikose, kur gydomi sunkiausių būklių pacientai, stacionaro lovų yra dvylika ir septynios buvo užimtos pirmadienį. Šioje įstaigoje taip pat yra dvylika reanimacinių lovų – devyniose pirmadienį buvo gydomi ligoniai.

Per mėnesį pacientų skaičius išaugo kelis kartus

Saulius Tvirbutas, LSMU Kauno ligoninės vyriausiasis komunikacijos specialistas, LRT.lt sakė, kad šioje gydymo įstaigoje dar nuo rugpjūčio yra ribojama dalis medicininių paslaugų, nes visą Infekcinių ligų skyrių teko skirti vien COVID-19 ligoniams.

„Kitų, ne lakiųjų infekcinių ligų, pacientai gydomi kituose padaliniuose, konsultuojami infektologų. Taip pat dar vasarą COVID-19 pacientams teko atiduoti dalį terapinio padalinio Josvainių g., todėl stipriai padidėjo krūvis kituose mūsų ligoninės padaliniuose Hipodromo g. ir Laisvės al.“ – komentavo S. Tvirbutas.

Anot jo, rugpjūtį pacientų skaičius šioje ligoninėje pradėjo augti ir nuo 10 padidėjo iki 60. Maždaug mėnesį šis skaičius išsilaikė stabilus, bet nuo praėjusios savaitės hospitalizuotų gyventojų skaičius ūgtelėjo iki 97. Ligonių amžius, S. Tvirbuto teigimu, yra įvairus, bet dominuoja 50–70 metų amžiaus pacientai.

„Apie 10 proc. jų yra skiepyti dviem dozėmis, bet daugelis jų turi sunkių gretutinių ligų. Intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriuje savaitgalį buvo užimtos visos šešios COVID-19 skirtos lovos. Šiame padalinyje visi pacientai neskiepyti. Tad didžioji dalis ligonių nevakcinuoti ir sunkių ligonių gausėjimą šiuo metu lemia vengimas skiepytis“, – komentavo S. Tvirbutas.

Be to, jis minėjo, kad dėl COVID-19 ligos LSMU Kauno ligoninėje buvo gydomi 9 įvairaus amžiaus vaikai.

Paklaustas apie medikų sergamumą, S. Tvirbutas atsakė, kad COVID-19 LSMU Kauno ligoninėje šiuo metu serga 7 darbuotojai iš daugiau kaip 3000. Tarp sergančiųjų būna ir skiepytų.

„Visgi tikimės, kad ir įsivyravus delta atmainai darbuotojų sergamumas išliks toks pat nedidelis. Pernai iki vakcinacijos buvo savaičių, kai koronavirusu vienu metu sirgdavo apie 300 darbuotojų. Iš viso šia liga pas mus persirgę apie 1000 specialistų“, – pridūrė pašnekovas.

Antradienį Statistikos departamentas paskelbė, kad Lietuvoje per parą patvirtinti 1155 nauji koronaviruso atvejai. Per tą patį laikotarpį nuo COVID-19 mirė 18 žmonių, 15 iš jų buvo nepasiskiepiję. Lietuva taip pat įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama raudonajai zonai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt