Sveikata

2021.09.21 10:37

Ministras: Lietuva tarp kitų ES valstybių niekada nežibėjo savo gydymo paslaugų kokybe

Domantas Katelė, LRT.lt2021.09.21 10:37

Antradienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, dalyvavęs susitikime su Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovais, teigė, kad Lietuva niekada nebuvo tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių lyderių pagal sveikatos priežiūros įstaigose teikiamų paslaugų kokybę.

„Žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos, Lietuva niekada nežibėjo tarp kitų ES šalių savo gydymo paslaugų kokybe. Statistiškai turime didžiausią medikų skaičių ES, bet to neužtenka. Mes turėjome užleistų ligų, pandemijos metu atsirado ir daugiau problemų“, – atsakydamas į frakcijos seniūno Sauliaus Skvernelio klausimą apie planinių operacijų stabdymą teigė A. Dulkys.

Tos pačios frakcijos atstovas, buvęs socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis ministro teiravosi, ar nevertėtų pradėti komunikuoti apie vakcinų šalutinius poveikius, apie kuriuos kalba Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

A. Dulkys į tai atsakė, jog, jo manymu, tam tikri aspektai komunikacijoje yra nepagrįstai sureikšminami.

„Man kyla klausimas, kodėl mes nekalbame apie kitų vaistų šalutinius poveikius. Šita Vyriausybė ir taip atvėrė labai daug duomenų. Manau, kad jos yra per daug ir ji yra sureikšminta labiau, negu yra verta“, – svarstė ministras.

Atsakydamas į Seimo nario Luko Savicko klausimą apie papildomas priemones, kurios galėtų padėti vykdyti sklandų vakcinavimo procesą, A. Dulkys atviravo, kad yra gauna daug užklausų ir siūlymų dėl papildomų vietų, kuriose būtų galima vykdyti skiepijimą nuo COVID-19.

„Skiepijimo kontekste turėjome daug dalykų, kurie nustebino. Buvo etapas, kada buvome užversti pasiūlymais, kad pastatytume palapinę prie Palangos tilto. Pastatėme tą palapinę, ir nieko. Kitas dalykas, pastatykite palapinę prie pasienio, nes visi vairuotojai pasiskiepys. Vis dėlto, efektas minimalus“, – sakė A. Dulkys, žadėdamas pradėti naują priemonę, kurios metu nepasiskiepiję žmonės į savo mobiliuosius gaus pranešimus, skatinančius neabejoti ir pasiskiepyti.

Algirdas Butkevičius sveikatos apsaugos ministro klausė, kokia planinių operacijų situacija. Jis teigė gavęs gyventojo kriepimąsi, kuriam diagnozavus onkologinę ligą, operacija numatyta tik vasarį, o situacijai su COVID-19 nepasikeitus, gali būti perkelta ir į rugpjūtį.

„Mano nuomone, ankstesniuose etapuose buvo daroma vienas neįžvalgus žingsnis. Kai buvo nusprendžiama uždaryti skyrių, nebūdavo pasiūloma alternatyva. Mintis yra ta, kad mes tai turime kompensuoti ambulatorinėmis paslaugomis, dienos chirurgija, dienos centrais. Turime spręsti ilgalaikės priežiūros klausimą ir, be abejo, greitosios medicinos pagalbos reorganizavimą“, – Seimo nariui sakė A. Dulkys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt