Sveikata

2021.09.17 22:01

Medikai ragina nepamiršti gripo, jo sezonas jau ne už kalnų: kam pasiskiepyti yra svarbiausia?

Rūta Nikitinaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.17 22:01

Artėjant šaltajam sezonui gyventojai raginami pasiskiepyti nuo gripo. Gydymo įstaigos jau gavo pirmąją šiam gripo sezonui skirtą vakcinų siuntą. Medikų teigimu, svarbiausia pasiskiepyti vyresniems ir lėtinių ligų turintiems gyventojams, o geriausias laikas tą padaryti – dabar, iki gripo sezono pradžios. Specialistai prognozuoja, kad šiemet jis turėtų prasidėti spalį.

Rūta sako dvejonių dėl skiepų nuo gripo neturėjusi. Ir į skiepų kabinetą atėjo tik sužinojusi, kad jau galima skiepytis. Tą ji daro jau trečius metus.

Žinios. Medikai ragina skiepytis nuo gripo

„Prieš keletą metų ganėtinai sunkiai sirgau gripu ir nuo to laiko kasmet skiepijuosi“, – sako Rūta.

Rūtai, kaip ir kitiems į rizikos grupes nepatenkantiems pacientams, vakcina nuo gripo kainavo apie 10 eurų, vyresni nei 65-erių ar lėtinių susirgimų turintys žmonės skiepijami nemokamai.

Gripas pavojingiausias vaikams iki penkerių metų ir senjorams. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Medikų teigimu, vakcina yra veiksmingiausia priemonė apsisaugoti nuo sunkios ligos formos.

„Toms rizikos grupėms yra galima sunki forma, dėl ko jie atsidūrę ligoninėje, turės komplikacijų, kurios galėtų įtakoti pasekmes visam gyvenimui“, – sako Antakalnio poliklinikos Šeimos skyriaus vedėja Simona Dikšienė.

Gydytoja sako, kad koronaviruso pandemija paskatino žmones skiepytis ir nuo kitų virusų. Jau antrus metus pastebimas išaugęs susidomėjimas vakcinomis nuo gripo.

„Šiais metais dar laukiam pačio piko, bet iš anksto klausinėjant suprantame, kad poreikis bus ir esam pasirūpinę, kad patenkintume tą poreikį“, – teigia medikė.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad gripo virusas kiekvieną sezoną mutuoja, dėl to epidemiologai rekomenduoja nuo gripo skiepytis kasmet.

Epidemiologai sako, kad gripo ir koronaviruso vakcinos yra skirtingos, todėl neužtenka pasiskiepyti tik viena jų.

Lietuvoje gripu kasmet suserga nuo penkių iki dešimties procentų gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt