Sveikata

2021.09.17 15:27

Alergologus užgulė vakcinų skeptikai: tikisi gauti išrašą, kuris leistų nesiskiepyti

Domantas Katelė, LRT.lt2021.09.17 15:27

Pastarąją savaitę Santaros klinikų alergologai susiduria su baimių ir galimų alergijų persekiojamais pacientais. Į klinikas atvykę gyventojai tvirtina, kad jie yra alergiški, tad neturėtų vakcinuotis nuo COVID-19.

Tą patvirtino ir Santaros klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomenė Gitana Letukienė. Ji pabrėžė, kad pacientų srautas Pulmonologijos ir alergologijos centras sulaukia daugiau pacientų, negu įprastai.

Santaros klinikų atstovė tvirtina, kad antplūdžio nėra, tačiau patys alergologai susiduria su pacientais, kurie bijo vakcinos nuo COVID-19 arba ją vertina skeptiškai, tačiau nori naudotis galimybių paso suteikiamomis naudomis.

G. Letukienė pridūrė, kad kartu su klinikų komunikacijos komanda ruošia vaizdo įrašą, kuris bus nukreiptas į skiepų bijančius žmones bei šeimos gydytojus, kurie ne visada įvykdo tinkamą paciento ligos identifikaciją bei iškart siunčia pas alergologus.

Atvykę pacientai, anot G. Letukienės, prašo alergologų jiems išrašyti pažymą, kuri leistų jiems nesiskiepyti.

LRT.lt primena, kad nuo rugsėjo 13 dienos didžioji dalis Lietuvos parduotuvių reikalauja klientų parodyti galimybių pasą. Be šio dokumento gyventojai į parduotuvę patekti negali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt