Sveikata

2021.09.17 08:55

Sejonienė: didelis mirštamumo nuo COVID-19 rodiklis – dėl didesnio ligotumo ir per mažo paskiepytų vyresnių žmonių skaičiaus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.17 08:55

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė sako, kad Lietuvoje aukštus mirštamumo nuo COVID-19 ligos rodiklius lemia didesnis ligotumas negu kitose Europos Sąjungos šalyse ir per mažas paskiepytų vyresnių žmonių skaičius.

Lietuvoje paskiepyta maždaug 70 procentų rizikos grupei priklausančių žmonių, o vyresnių nei 80-ies metų nesiekia nė 60 procentų.

J. Sejonienė sako, kad jaunesni žmonės turėtų paskatinti senjorus skiepytis, o informacijos apie skiepus ir šalutinį jų poveikį, anot parlamentarės, užtenka.

„Teko girdėti ir tai, kad jaunesni giminaičiai atkalbinėja senjorus. Nors turėtų, manau, būti atvirkščiai. Jie turėtų įkalbinėti, ypač jei senjorai turi gretutinių ligų. Jie turėtų padėti nuvykti į vakcinacijos centrus. Galima skiepytis ir vaistinėse, ir šeimos gydytojų kabinetuose, poliklinikose. <...> Informacijos yra daug ir kokybiškos. Tikrai nėra slepiama ta informacija“, – sako J. Sejonienė.

Vakcinacija

Ketvirtadienį skelbta, kad Lietuvoje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepytas 1 mln. 712 tūkst. 315 žmonių, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 584 tūkst. 435 asmenys.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 61,3 proc. žmonių, tarp vyresnių nei 12 metų gyventojų paskiepyta 69,8 proc. žmonių.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi per 4,55 mln. skiepų dozių, iš jų sunaudota daugiau nei 3,11 mln. dozių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt