Sveikata

2021.09.16 15:18

Dėl COVID-19 protrūkių ir atvejų augimo Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje pradedamos riboti kai kurios paslaugos

atnaujinta 15.59
LRT.lt2021.09.16 15:18

Sparčiai daugėjant sergančiųjų COVID –19, Respublikinė Klaipėdos ligoninė priversta didinti kovidinių lovų skaičių ir pradedamos riboti kai kurios paslaugos.

COVID-19 pacientai, pasak ligoninės atstovų, gydomi naujajame ligoninės D korpuse, jiems skirta 50 lovų, tačiau per praėjusį šeštadienį hospitalizavus dar 25 pacientus, D korpuse sergančiųjų nebesutalpinama.

Priimtas sprendimas pacientus, sergančius COVID -19 liga guldyti ir kituose ligoninės skyriuose.

„Tam turime atlaisvinti kitų ligoninės skyrių erdves, paruošti lovas pacientų hospitalizavimui, paruošti personalą šiam darbui. Tai padaryti galime tik stabdydami kai kurias planines operacijas ir ribodami planinę pagalbą“, – sako direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas.

Kaip teigia gydymo įstaigos atstovai, tos operacijos, kurias galima atlikti Dienos chirurgijos centre, bus perkeltos į centrą, kaip ir procedūros, kurias galima atlikti ambulatoriniame lygmenyje. Neatšaukiamos ir onkologinės operacijos, tačiau kitos atidedamos vėlesniam laikui. Esant kritinei paciento būklei, toks pacientas bus hospitalizuojamas, o esant būtinybei – ir operuojamas.

„Medikai apgailestauja, kad tenka priimti tokius sunkius sprendimus, bet kitos išeities šiai dienai nėra. Turime užtikrinti saugumą ir pacientams, ir medicinos personalui. Kada galėsime atnaujinti planines operacijas dabar sunku pasakyti, viskas priklausys nuo situacijos ir ,žinoma, pačios visuomenės. Žmonės turi suprasti, kad apsauga nuo COVID infekcijos yra skiepai. Kuo daugiau vakcinuosis, tuo situacija greičiau stabilizuosis“, - sako RKL direktorius Darius Steponkus.

Kovidinių lovų skaičius didinamas RKL pagrindinėje ligoninėje, Psichiatrijos bei Skuodo filialuose. Pastarajame bus gydomi Skuodo ir Skuodo rajono gyventojai, sergantys COVID - 19 liga.

„Nuoširdžiai atsiprašome pacientų už kilusius nesklandumus ir prašome visų supratingumo, ir kantrybės. Apie planinių operacijų atnaujinimą pranešime atskirai“, – rašoma socialinėje erdvėje.

Dalis paslaugų sustabdyta ir Kretingos ligoninėje

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL), kuri yra darbą regione organizuojanti, atstovė Aistė Noreikaitė LRT.lt teigė, kad KUL šiuo metu yra teikiamos visos planinės paslaugos.

„Planinės paslaugos mūsų ligoninėje yra teikiamos, bet reikia suprasti, kad, kaip ir visose ligoninėse, jos kažkiek ribojamas – jų suteikiama galbūt kiek mažiau, galbūt ir pacientų mažiau kreipiasi, nes baiminasi dėl koronaviruso“, – aiškino A. Noreikaitė.

KUL žiniomis, kai kurios paslaugos yra sustandytos Kretingos ligoninėje, tačiau pacientai dėl to esą nenukenčia, nes tas paslaugas suteikia uostamiestyje veikianti KUL.

Kiek anksčiau apie laikinai ribojamą chirurginę pagalbą pranešė ir Respublikinė Šiaulių ligoninė.

Ligoninės pildosi, daugėja sunkių COVID-19 pacientų

LRT.lt primena, kad praėjusią parą nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės.

Šalies ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 869 žmonės, 84 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo šešiais.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 97 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo kiek daugiau – 108.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 434,1 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 5,8 procento ir, lyginant su ankstesne para, yra kiek sumažėjusi.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 312 tūkst. 481 žmogus, iš jų tebeserga 10 tūkst. 543.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt