Sveikata

2021.09.14 16:06

Santaros klinikos nusprendė kol kas nestabdyti planinių paslaugų teikimo, tačiau uždaromas vienas skyrius

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.14 16:06

Santaros klinikų vadovybė nusprendė kol kas nestabdyti planinių paslaugų teikimo. Tačiau nuo ketvirtadienio Santaros klinikose uždaromas vienas infekcinių ligų skyrius.

Jame esančios vietos atiteks koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.

Pasak klinikų direktoriaus Valdo Pečeliūno, jau dabar ligoninėje COVID-19 sergantys pacientai užėmę beveik visas reanimacijos lovas, kurios reikalingos pacientams po sudėtingų operacijų.

Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris teigia, kad rajoninės ligoninės pamažu pildomos COVID-19 pacientais ir be šių įstaigų pagalbos pandemijos metu veikti dideliems gydymo centrams būtų labai sudėtinga.

Anot Pakruojo ligoninės vadovo, rajonuose gydomi lengvesne forma sergantys asmenys.

„Nė vienas etapas nepraėjo taip, kad centrinės ligoninės apsieitų be kitų įstaigų pagalbos. Tai šiuo metu nėra įmanoma ir to nereikėtų tikėtis, tos rajonų ligoninės visada pasiruošę padėti, padeda, kiek gali, be jų, ko gero, būtų sunkoka sveikatos sistemai.

Pildosi pamažu pagrindinė ligoninė, atraminės ligoninės, tai ir pas mus rajoninėse ligoninėse yra skyriai, kur bent jau ne visai sunkūs ligoniai, tie jau su lengvesnėmis formomis, bet sergantys yra gydomi rajonuose. Šiauliuose jau atidarytas antras COVID-19 skyrius, Mažeikiai, Radviliškis juos atsidaro“, – LRT RADIJUI sako V. Sudaris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.