Sveikata

2021.09.13 23:12

Telšių ligoninės direktorė: jeigu sergamumas COVID-19 toliau augs tokiais tempais, pacientų priimti tiesiog nebegalėsime

Milda Vilikanskytė, Aina Mizgirdė, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.13 23:12

Šalies ligoninėse šiuo metu užpildyta beveik 80 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų. Užsikrėtimų skaičiams toliau augant, gydymo įstaigos jau plečia COVID-19 skyrius. Santaros klinikos praneša, kad užpildytos beveik visos reanimacijos lovos, absoliuti dauguma sunkiausios būklės pacientų – nepasiskiepiję. Šiaulių ligoninė dėl augančio COVID-19 pacientų skaičiaus laikinai stabdo planines chirurgijos paslaugas.

Užsikrėtimų koronavirusu kreivei kylant, pildosi gydymo įstaigos. Iš šiuo metu šalies ligoninėse COVID-19 pacientams skirtų daugiau nei 1000 lovų, užimta beveik 850. Tai yra 80 proc. turimų pajėgumų.

Santaros klinikos situaciją vadina įtempta, bet stabilia. Šią savaitę planuojama uždaryti vieną infekcinių ligų skyrių, o jame esančias 12 lovų skirti COVID-19 pacientams.

Panorama. Ligoninėse užpildyta beveik 80 proc. COVID-19 lovų, stabdoma planinė chirurginė pagalba

„Aktyvaus gydymo lovų yra pakankamai rami situacija, tačiau didžiausią nerimą mums kelia reanimacijos lovos. Šiuo metu Santaros klinikose užimta 90 proc. visų reanimacijos lovų. Maždaug yra apie 10 proc. tik tai paskiepytų arba dalinai paskiepytų. Kiti yra neskiepyti pacientai“, – dėsto Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė.

Lovų skaičių didina ir atraminės Vilniaus ligoninės. Miesto Klinikinė ligoninė COVID-19 pacientams skyrė 20 papildomų lovų, Alytaus – 10. Nuo šiandien COVID-19 paslaugas pradeda teikti ir Druskininkų ligoninė.

Šiaulių medikai sako spartų užsikrėtimų augimą pastebintys visą mėnesį, todėl vien didinti lovų skaičiaus nebeužtenka – ligoninėje laikinai stabdoma planinė chirurginė pagalba.

„Nepaisant to, visos ambulatorinės paslaugos, terapinio profilio paslaugos, yra teikiamos įprasta tvarka. Pacientai, kurie yra tokios ekstrinės būklės, labai sudėtingos būklės, jiems neabejotinai visos procedūros, operacijos yra atliekamos“, – aiškina Šiaulių ligoninės atstovė Sonata Tenytė.

Šiauliams pagalbą dėl COVID-19 pacientų teikia atraminės Mažeikių, Plungės, Telšių ligoninės. Pastarosios direktorė sako, kad jeigu sergamumas toliau augs tokiais tempais, pacientų priimti tiesiog nebegalės.

„Mes nuo rugsėjo 1 dienos esame įsisteigę 20 lovų skyrių ir tris reanimacijos lovas, jos visos yra užpildytos. Lova tuščia lieka tik tada, jeigu žmogus numiršta“, – pasakoja Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė.

Kauno klinikose ir jų atraminėse ligoninėse taip pat didinamas COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius. Pasak Kauno klinikų gydytojo Vaidoto Gurskio, pacientų, kuriems reikalinga deguonies terapija, skaičius panašus jau kelias savaites.

„Kita vertus, daugėja ligonių, kurie atvyksta sunkios būklės į ligonines ir jiems reikia reanimacijos paslaugų su dirbtine plaučių ventiliacija. Tai jeigu kasdien atvysta po du ligonius dabar, prieš mėnesį tokių ligonių buvo po vieną. Na, ir reanimacijos skyriuje, pavyzdžiui, šį savaitgalį mūsų 70 proc. lovų buvo užimtų“, – teigia Kauno regiono COVID-19 valdymo vadovas.

Skirtingų šalies ligoninių reanimacijose dėl COVID-19 šiuo metu iš viso guli 86 pacientai, 49 jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.