Sveikata

2021.09.13 12:51

Santaros klinikų medikė: kiekvienas COVID-19 liga sirgęs pacientas palikęs klinikas gailisi, kad nepasiskiepijo

Domantas Katelė, LRT.lt2021.09.13 12:51

Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė teigia, kad nors ir situacija yra stabili, įstaigos bendruomenę neramina augantis COVID-19 pacientų skaičius reanimacijos skyriuje. Ji pabrėžia, kad kiekvienas palikęs klinikas po COVID-19 ligos gailisi, kad nepasiskiepijo.

Medikė teigia, kad situacija Santaros klinikose yra stabili, tačiau neleidžianti atsipalaiduoti: „Praėjusios savaitės pradžioje atidarėme nemažai papildomų lovų COVID-19 liga sergantiems pacientams. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė atsidarė 20 papildomų lovų, Alytaus – 10, nuo šiandien atsidaro ir vėl COVID-19 paslaugas pradeda teikti Druskininkų ligoninė.“

Santaros klinikų medikė apie naują galimybių paso tvarką: jis būtinas tik lankytojams, pacientai bus gydomi visi

Anot jos, didžiausią nerimą kelia užimtumas reanimacijos skyriuje. Iš 20 lovų šiuo metu esančių lovų, 18 užimta COVID-19 liga sergančių pacientų. Sprendimas dėl galimybės didinti reanimacijos lovų skaičių bus priimtas antradienį.

„Santaros klinikose yra užimta 90 proc. reanimacijos lovų. Sprendimus dėl to priimsime rytoj tardamiesi su padalinių vadovais ir darbuotojais“, – teigia ji.

Santaros klinikų atstovės teigimu, apie 10 proc. pacientų, kurie patenka į reanimaciją, yra pasiskiepiję arba pasiskiepiję dalinai.

„Šiuo metu Santaros klinikos yra skyrusios 48 lovas aktyviam gydymui, 6 lovas vaikų COVID-19 ligos gydymui ir 20 reanimacijos lovų. Nuo šio ketvirtadienio planuojame uždaryti antrą infekcinių ligų skyrių su 12 lovų, kurias dedikuosime COVID-19 pacientams“, – situaciją klinikose apibūdina J. Jakutienė.

Ji priduria, kad sunkiausiai COVID-19 liga regione sergantys pacientai yra gydomi Santaros klinikose. Reanimacinių lovų turi Alytus ir Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, tačiau sunkia COVID-19 ligos forma susirgę pacientai yra transportuojami į Santaros klinikas.

J. Jakutienė tvirtina, kad planinės operacijos kol kas nėra stabdomos. Vis dėlto, ji pabrėžia, kad po didelių planinių operacijų pacientai neretai yra gabenami į reanimacijos skyrių. Santaros klinikos planuoja svarstyti dėl galimybės šias lovas panaudoti COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti, kai reanimacijoje užimtumas viršys galimybes.

Direktorė valdymui tvirtina, kad Santaros klinikose yra įvairaus amžiaus COVID-19 liga sergančių pacientų: „Turime ir kiek vyresnių negu 30 metų amžiaus. Reanimacijoje guli kiek vyresnio amžiaus žmonės. Yra ir 50 metų amžiaus, o praėjusią savaitę nuo viruso mirė 46 metų pacientas.“

Anot J. Jakutienės, į medikų globą patenka ir itin jauni pacientai, kurie turi gretutinių ligų, kurios komplikuoja ligos eigą.

Kalbėdama apie gyventojus, kurie skeptiškai vertina skiepijimą, Santaros klinikų atstovė pabrėžia, kad tokiems žmonėms vertėtų susimąstyti dėl savo veiksmų pasekmių.

„Norėčiau, kad tie žmonės suprastų, kad jie nepadeda gauti paslaugų tiems žmonėms, kurios jiems yra gyvybiškai būtinos. Vien dėl to reiktų pasiskiepyti, kad nereiktų mažinti lovų skaičiaus, nereiktų mažinti kitų planinių paslaugų skaičiaus, kad visi gautų pagalbą, o ne tik COVID-19 pacientai“, – teigia ji.

Vertindama situaciją dėl medikų užsikrėtimų skaičiaus, J. Jakutienė patikino, kad situacija yra valdoma – per savaitę užfiksuojami 2–3 medikų užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai. Ji pasidžiaugė, kad nė vienam jų liga nepasireiškė sunkia forma.

Direktorės valdymui teigimu, visi po stacionaraus gydymo nuo COVID-19 išėję pacientai gailisi, kad nepasiskiepijo: „Nė vienas gulintis stacionare nemanė, kad jis pasielgė teisingai nepasiskiepijęs. Visų jų nuomonė pasikeitė, deja, per vėlai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt