Sveikata

2021.09.08 11:32

Trečiąjį skiepą nuo COVID-19 gavę Klaipėdos medikai: jeigu reikės – skiepysimės ir ketvirtą, ir visus kitus kartus

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.08 11:32

Trečiadienį uostamiestyje trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pradėti skiepyti medikai. Nuo pat ryto į skiepų kabinetą vienas po kito ėję kasdien akis į akį su klastingu virusu susiduriantys Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojai, slaugytojai ir kiti specialistai tvirtino – galimybės pasiskiepyti trečiąja doze laukė ir ja pasinaudojo nė nedvejodami.

Pradedama medikų revakcinacija

Vakcinacija palaikomąja vakcinos nuo COVID-19 doze Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) prasidėjo trečiadienį nuo pat ryto.

„Pirmiausia pradedame nuo tų pačių prioritetinių grupių – nuo medikų, kurie dirba infekciniame korpuse, nuo medikų, kurie dirba tiesiogiai su COVID-19 pacientais. Rytoj jau pradėsime skiepyti kitus darbuotojus, kurie dirba reanimacijos skyriuose, operacinėje, priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Tai yra tie medikai, kurie pirmieji susiduria su galimai kovidiniais pacientais. Paskui bus skiepijami visi kiti pageidaujantys“, – dėstė KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Medikai skiepijami „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina „Comirnaty“. G. Virkečio teigimu, vakcinos yra gauta pakankamai, kad būtų galima paskiepyti visus norinčius medikus. Pirmąją vakcinacijos dieną planuojama paskiepyti apie 50 medikų.

Pašnekovas pastebėjo, kad ligoninės darbuotojai laukė galimybės pasiskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

Susirgę pacientai medikams tvirtina, jog kai tik galės – skiepysis

Viena pirmųjų palaikomąją vakcinos dozę gavusi KUL Infekcinių ligų skyriaus nr. 2 vedėja Rasa Girdžiūnienė tvirtino, jog dėl prasidėjusios revakcinacijos vyrauja puikios nuotaikos.

„Laukėme to skiepo, kadangi kasdienis darbas šiame židinyje – COVID-19 sektoriuje – verčia mąstyti apie apsaugą. Mes ją turėjome, kadangi skiepijomės jau du kartus, tačiau antikūnų kiekis kraujyje nuolat tirpsta. Taigi, vienintelė apsauga, išskyrus asmenines apsaugos priemones, kaip ir visame pasaulyje, yra vakcinacija. Norime apsisaugoti patys, apsaugoti savo artimuosius, visuomenę. Skiepai – vienintelė išeitis“, – neabejojo R. Girdžiūnienė.

Pasak medikės, jos kolegos, vos paskelbus apie galimybę pasiskiepyti trečiąja vakcinos doze, bemat suskubo registruotis.

Pirmose kovos su COVID-19 linijose dirbanti R. Girdžiūnienė prisiminė vieną KUL gydytoją pacientą, kuris, pajutęs, kokia klastinga gali būti ši liga, medikams tvirtino, kad kai tik galės – skiepysis.

„Pajutę šį negalavimą – dusulį, oro trūkumą – žmonės sako, kad dabar supranta, kas yra ši liga. Tai ne eilinis gripas, ne eilinis karščiavimas. Bet žmogui turbūt reikia pajusti. Mes to nelinkime. Ta liga – neprognozuojama, nors pirmą, antrą dieną savijauta yra nebloga, per dešimt dienų ji gali labai kisti. Ryte būdamas sveikas, vakare pacientas jau gali gulėti reanimacijos palatoje su papildomu deguonies tiekimu“, – pasakojo KUL Infekcinių ligų skyriaus nr. 2 vedėja.

Infekcinių ligų skyriaus vedėja: labai norėjome apsaugoti save ir artimuosius, kad neparneštume šios ligos namo

Tai, jog trečiosios vakcinos dozės medikai labai laukė, tvirtino ir kita trečiadienį pasiskiepijusi medikė – KUL Infekcinių ligų skyriaus nr. 1 vedėja Dalia Bračkienė.

„Labai norėjome apsaugoti save, artimuosius, kad neparneštume šios ligos namo, ypač kai žinai, kaip sunkiai žmonės serga. Ir yra labai liūdna skambinti artimiesiems ir pranešti apie mirtį ir kai žmogus graužiasi, kad nepadarė to, ką galėjo padaryti, kad jo artimasis išliktų gyvas“, – pastebėjo D. Bračkienė.

Klaipėdos regione jau kurį laiką augant susirgimų kreivei medikai atviri – situacija liūdina.

„Yra labai liūdna, kad žmonės nesinaudoja mokslo pasiekimais, nesinaudoja žmonių įdėtu darbu, kad susikurtų tą apsaugą nuo ligos. Ir vis dar atsiranda tokių, kurie netiki nei liga, nei kuo kitu. Iš artimų giminaičių yra sirgusių COVID-19 liga, jie sakė, kad daugiau šia sloga sirgti nenorėtų“, – dėstė D. Bračkienė.

Operacinėje dirbanti slaugytoja Daiva Alonderytė pasakojo, kad jai dažnai tenka dirbti su pacientais, kurie yra užsikrėtę koronavirusu arba įtariama, kad serga COVID-19 liga, todėl ji, kaip ir kiti medikai, kurie šiomis dienomis vėl praveria vakcinacijos kabineto duris, tiesiog nori apsaugoti save, savo artimuosius.

Prieš trečiąjį skiepą D. Alonderytė išsityrė ir sužinojo, kad jos kraujyje antikūnų kiekis yra perpus sumenkęs.

„Man didesnė tikimybė užsikrėsti ir didesnė tikimybė, kad komplikacijos susirgus bus stipresnės“, – sakė D. Alonderytė.

Tiems, kurie netiki skiepų nauda, jauna medikė rekomendavo skaityti ir remtis mokslu pagrįstomis žiniomis.

„Pati dirbu medicinos srityje ir nekyla abejonių mokslu, pasitikiu ir jeigu reikės – skiepysimės ir ketvirtą kartą, ir visus kitus kartus“, – patikino D. Alonderytė.

Visi reanimacijos skyriuje esantys pacientai – nepasiskiepiję

Klaipėdos regione situacija dėl COVID-19 kol kas tik prastėja. Anot KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojų, susirgimų banga vis dar yra kylanti, o tyrimai rodo, kad einant laikui imunitetas kiek mažėja, tad palaikomoji vakcinos dozė, kuri sustiprina apsaugą ir sumažina galimybę sirgti sunkia ligos forma, šiuo metu, kai nustatoma daug naujų užsikrėtimo atvejų, yra svarbi.

Trečiadienio duomenimis, KUL gydomi 94 COVID-19 sergantys pacientai, tarp jų yra ir sergančių sunkiai. Daugiausia ligoninėje gydomų pacientų – klaipėdiečiai.

„Dar pirmadienį turėjome 107. Tai buvo kol kas didžiausias kiekis. Per parą buvo stacionarizuotas 21 pacientas, to anksčiau irgi nebuvo. Tai rodo, kad sergamumas didėja. Bent jau reanimacijoje esantys pacientai visi yra nepasiskiepiję“, – teigė G. Virketis.

Šiuo metu KUL serga 5 medikai. G. Virketis patikino, kad medikų stygiaus ligoninėje kol kas nejuntama.

„Vakcinacija palengvino situaciją. Tikrai ramiau ir drąsiau žiūrime į esamą situaciją“, – patikino G. Virketis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt