Sveikata

2021.09.08 07:51

Razmuvienė: pandemija kontroliuojama, tačiau kai kas neramina

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.08 07:51

Vėl augančiais sergamumo rodikliais pasireiškianti koronaviruso pandemija šiuo metu yra kontroliuojama ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atvejus registruoti bei kontaktus tirti spėja, sako centro gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė, tačiau skaičiai neramina, ypač sulėtėjusios vakcinacijos fone.

Pasak D. Razmuvienės, nuo NVSC dalį krūvio efektyviai nuima visuomenės sveikatos biurai savivaldybėse, taip pat ir galimybė išsamiai pranešti apie užsikrėtimo atvejį savarankiškai užpildant anketą.

„Pandemija yra kontroliuojama, visi protrūkiai, kurie šiuo metu yra, registruojami, ištiriami. Nuo praėjusių metų žiemos laikotarpio atsirado nauja pagalba, kad kiekvienas užsikrėtęs asmuo pats gali užpildyti anketą elektroninėje erdvėje, tai palengvina epidemiologinį darbą, o būtent – židinio ar protrūkio ištyrimą. Taip pat dabartiniu metu įsijungia visuomenės sveikatos biurai, kurie labai talkina ugdymo įstaigose, tiria protrūkius. Tai šiuo metu NVSC leidžia kol kas nekviesti pagalbos“, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė epidemiologė.

Visgi ji pridūrė, kad nemažėjant sergamumui „sunku pasakyti, kokie rezultatai bus po poros savaičių, kai ugdymo įstaigos bus įsibegėjusios savo veikloje“.

„Praėjusią savaitę naujų protrūkių padidėjimas registruotas labai nežymus, tačiau kiti rodikliai – sergamumo, pandemijos pagreičio didėjimas kelia susirūpinimą, taip pat ir tie kiekvieną dieną registruojami skaičiai sergamumo, hospitalizacijos, reanimacijos neramina“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Pastarąją savaitę taip pat stebėtas vangesnis skiepijimasis, lyginant su prieš tai buvusiomis savaitėms, D. Razmuvienės teigimu, kritęs tris kartus.

„Tai nėra mūsų iš kažkur pasigauta nuomonė, tai – visų šalių patirtis. Kur skiepijimosi apimtys labai aukštos, ten bet kokie rodikliai yra žymiai geresni. Niekada nesakėme, kad paskiepytas asmuo negali užsikrėsti, sirgti ir mirti – gali. Bet vis dėlto 96 proc. asmenų, kurie nuo birželio hospitalizuoti Lietuvos ligoninėse, yra neskiepyti. Todėl vėlgi, jeigu paskiepytas asmuo susirgs, jis sirgs lengviau. Mirtys, kurios registruotos paskiepytiems asmenims, yra vyresnio amžiaus, daugiau lėtinių ligų turinčių, reikia suprasti, kad tokių žmonių imuninė sistema nebegeba reaguoti taip teisingai į antigeną, kaip jauno žmogaus“, – sakė D. Razmuvienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt