Sveikata

2021.09.02 08:04

Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras: nėra skubaus palaikomųjų vakcinos dozių poreikio

ELTA2021.09.02 08:04

Pilnai paskiepytiems žmonėms skubiai nereikia palaikomųjų vakcinos nuo COVID-19 dozių, trečiadienį teigė Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras (ECDC), tačiau reikėtų apsvarstyti papildomą dozę žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi.

„Remiantis dabartiniais duomenimis, nėra skubaus poreikio papildoma vakcinos doze skiepyti pilnai vakcinuotus žmones“, – nurodė ECDC.

Tačiau agentūra pridūrė, kad svarbu „atskirti palaikomąsias dozes žmonėms, tinkamai sureagavusiems į pradinį vakcinacijos kursą, ir papildomas dozes asmenims, kurių imuninė sistema nusilpusi ir kurių reakcija nebuvo tinkama“.

Pastaruoju atveju papildomos dozės „jau turėtų būti svarstomos“.

Apie tai skelbiama, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) negaili kritikos turtingoms valstybėms, besirengiančioms pradėti gyventojų revakcinaciją, kai tuo metu nepasiturinčios šalys vis dar negauna pakankamai atsargų paskiepyti žmones pirmąja doze.

Moksliniai duomenys neįrodė trečiosios dozės poreikio, rugpjūčio 18 d. teigė PSO.

Turtingesnės šalys suteikia „papildomas gelbėjimosi liemenes žmonėms, kurie jas jau turi, o kiti žmonės yra paliekami nuskęsti“, teigė PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Mike'as Ryanas.

Kai kurios šalys svarsto palaikomąja doze skiepyti ne tik pažeidžiamus žmones, tačiau ir bendrąją populiaciją, esant ženklų, kad silpnėja vakcinų efektyvumas prieš delta atmainą.

„Visos ES/EEE aprobuotos vakcinos šiuo metu gerai apsaugo nuo su COVID-19 susijusios hospitalizacijos, sunkios ligos eigos ir mirties, kai tuo metu kas trečias vyresnis kaip 18 m. žmogus ES/EEE dar neturi pilnos apsaugos“, – teigė ECDC.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt