Sveikata

2021.08.31 08:33

Premjerė: dalies grupių skiepijimas trečiąja vakcinos doze prasidės artimiausiomis savaitėmis

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.31 08:33

Skiepijimas trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze Lietuvoje turėtų prasidėti artimiausiomis savaitėmis, atsižvelgiant į tai, kada didesnės rizikos grupėje esantys asmenys buvo skiepyti antrąkart. Taip LRT RADIJUI sakė premjerė Ingrida Šimonytė, pirmadienį Vyriausybei gavus ekspertų vertinimus.

Pirmadienį Vyriausybei patarianti ekspertų grupė pateikė rekomendacijas, paremtas su didesne rizika susiduriančių asmenų antikūnų stebėsena.

„Vakar ekspertai suformavo rekomendacijas, kadangi norėjome, kad jos būtų pagrįstos faktine informacija, ne šiaip kalbėjome – buvo jau kurį laiką atliekami antikūnų tyrimai tose grupėse, kurios paskiepytos pirmos, t.y. medikų ir slaugos ir globos namų gyventojų grupėse. Atlikus tuos tyrimus, atlikus įverčius, kokia antikūnų situacija pagal amžiaus grupes ir kitus parametrus, ekspertai suformavo rekomendacijas ir jos neilgai trukus atsiras sveikatos apsaugos ministro įsakyme įformintos ir skiepijimas trečia doze bus pradėtas“, – LRT RADIJUI sakė I. Šimonytė.

„Galėtų būti pradėtas artimiausiomis savaitėmis, bet atskaitos taškas, žinoma, bus antroji dozė – tada, kada žmogus buvo paskiepytas antrąjį kartą“, – pridūrė premjerė.

Kaip anksčiau skelbė Sveikatos apsaugos ministerija, sustiprinančiąja doze asmenys vakcinuojami bus ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antros dozės, jei buvo skiepijama „Comirnaty“ (gamintojas – „BioNTech“ ir „Pfizer“), „Spikevax“ („Moderna“) ar „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) vakcina, o jei buvo pasirinkta „Janssen“ vakcina – praėjus 180 dienų po pirmos ir vienintelės dozės. Sustiprinančiajai dozei visais atvejais šiuo metu bus skiriama „Comirnaty“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt