Sveikata

2021.08.30 13:49

Šią savaitę skiepai nuo COVID-19 keliaus ir į sostinės gimnazijas

LRT.lt2021.08.30 13:49

Naujus mokslo metus Žemynos, Gabijos, S. Daukanto ir J. Basanavičiaus gimnazijos Vilniuje pradės kviesdamos moksleivius pasiskiepyti, skelbia Vilniaus savivaldybė.

Vyresniems nei 16 m. moksleiviams reikės turėti asmens dokumentą, o jaunesni (nuo 12 m.) moksleiviai galės pasiskiepyti tik su vienu iš tėvų (reikalingas vaiko gimimo liudijimas arba pasas ir tėvo ar mamos asmens dokumentas).

Sveikatos priežiūros specialistų komanda rugsėjo 2 d. (ketvirtadienį) skiepys Žemynos gimnazijoje (nuo 8–10 val.), Gabijos gimnazijoje (11–13 val.). Rugsėjo 4 d. vakcinacija vyks S. Daukanto gimnazijoje (8–10 val.), J. Basanavičiaus gimnazijoje – nuo 11–13 val. Moksleiviai bus skiepijami pamokų ir pertraukų metu.

Kaip pranešime žiniasklaidai skelbia sostinės savivaldybė, skiepijimo apimtys Vilniaus mieste praėjusią savaitę sumažėjo apie 25 proc., palyginti su užpraėjusia, o sergamumas COVID-19 infekcija toliau auga. Pirmadienio rytą Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimtos visos COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti skirtos lovos.

Vilniuje šiuo metu jau pasiskiepiję kiek daugiau nei trečdalis (43,6 proc.) 12-15 metų vaikų ir beveik trys ketvirtadaliai – 73,55 proc. – 16-24 metų jaunuolių.

Šią savaitę kelionę po rajonus tęs ir skiepobusai, ir vakcinų mikroautobusas, skiepijama bus Naujamiesčio, Verkių, Pašilaičių, Pilaitės, Naujininkų, Žirmūnų, Justiniškių, Vilkpėdės, Antakalnio, Senamiesčio, Šnipiškių seniūnijose. Visi norintieji pasiskiepyti tai padaryti gali be registracijos, užtenka turėti asmens dokumentą.

Mobilios komandos vyksta vakcinuoti ir į įmones, kuriose susirenka bent 30 norinčių pasiskiepyti darbuotojų, primena savivaldybė.

Lukiškių aikštėje esančiame punkte šią savaitę, nuo pirmadienio iki šeštadienio, skiepijama nuo 10 val. iki 20 val., o sekmadienį – nuo 10 val. iki 15 val. Rinktis galima iš kelių rūšių vakcinų: „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Spikevax“ (buvusi „Moderna“).

„Litexpo“ vakcinacijos centre šią savaitę skiepijama „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Spikevax“ (buvusi „Moderna“) ir „Comirnaty“ (gamintojo „Pfizer-BioNTech“) vakcinomis.

Gyventojai be registracijos į „Litexpo“ šią savaitę gali atvykti nuo pirmadienio iki penktadienio 10–18 val. Rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 3 d. be registracijos bus galima pasiskiepyti „Comirnaty“, „Vaxzevria“ ir „Spikevax“ vakcinomis.

Savaitgalį (rugsėjo 4-5 d.) „Litexpo“ vakcinavimo centras nedirbs.

Vilniuje siūlomas dar vienas patogus būdas pasiskiepyti nuo COVID-19: V. Gerulaičio g. 1, kur daugiau nei metus buvo testuojama, pasiskiepyti galima nė neišlipus iš automobilio. Gyventojai čia laukiami darbo dienomis nuo 15 iki 20 val. ir savaitgaliais nuo 9 iki 14 val.

Atvykti automobiliu ypač patogu skiepytis senjorams ir turintiems judėjimo problemų. V. Gerulaičio g. 1 vakcinacijos punkte šią savaitę skiepijama „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Spikevax“ (buvusi „Moderna“) vakcinomis.

Kaip ir kituose Vilniuje veikiančiuose skiepijimo punktuose bei skiepobusuose, V. Gerulaičio g. 1 punkte tai galima padaryti be registracijos, tereikia su savimi turėti asmens dokumentą. Gyventojai čia gali ateiti ir pėsčiomis – skiepą gaus visi norintieji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt