Sveikata

2021.08.30 16:05

Meras išdavė savo rajono receptą skatinant gyventojus skiepytis: pasitelkėme šeimos gydytojus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.30 16:05

Akmenės rajono, kuriame nuo COVID-19 pasiskiepijo per 80 proc. gyventojų, meras Vitalijus Mitrofanovas teigia, kad gerą rezultatą pasiekti padėjo tinkamai pasirinkta strategija. Jo teigimu, buvo stengiamasi tinkamai žmonėms komunikuti apie vakcinos naudą. 

„Mes iškart pasirėmėme šeimos gydytojų institutu, nes pirmasis jų uždavinys – būtent prevencija. Šeimos gydytojai geriausiai pažįsta savo pacientus, išmano, kas jiems galima, o kas – ne. Ir žmonės, ko gero, labiausiai pasitiki savo gydytojais“, – kalbėjo LRT RADIJUI V. Mitrofanovas.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas teigė, kad situacija rajone nėra džiuginanti, tačiau, išlaikant dabartinius skiepijimosi tempus, po mėnesio gali būti paskiepyta apie 70 proc. gyventojų. Rajono vadovas sakė, kad ieškoma sprendimų, kaip įtikinti žmones skiepytis.

„Matome, kad priežastis galėtų būti ta, kad mūsų rajonas – vienas jauniausių. Iš tiesų situacija nėra džiuginanti, nors pastaruoju metu pas mus vakcinavimosi kampanija gana aktyvi ir per savaitę pasiskiepija apie 2 tūkstančius asmenų“, – sakė B. Markauskas.

Jis vylėsi, kad pavyks pasiekti pasiskiepijimo lygį, kokio reikia mažinti rizikas.

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje per parą patvirtinti 545 nauji koronaviruso atvejai, o nuo COVID-19 mirė 9 asmenys. Septyni iš jų buvo nepasiskiepiję.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 517 COVID-19 pacientų, 62 iš jų – reanimacijoje.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 67 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo 70.

Praėjusią parą nuo koronaviruso paskiepyta 16 tūkst. 327 žmonės: 7535 iš jų gavo pirmąją, 8792 – antrąją skiepo dozę, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 58,9 proc. žmonių, tarp pilnamečių paskiepyta 69,4 proc. gyventojų.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi beveik 4,183 mln. skiepų dozių, iš jų sunaudota beveik 2,965 mln. dozių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt