Sveikata

2021.08.21 21:32

PSO atstovė Lietuvoje apie trečiąją vakcinos dozę: skiriama galėtų būti tiems, kam nesusidarė imunitetas

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.21 21:32

Pasaulio sveikatos organizacija kol kas nepalaiko idėjos dėl visuotinio skiepijimo nuo koronaviruso trečiąja doze. Kaip teigia organizacijos atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė, pirmiausia reikia atsižvelgti į vakcinacijos netolygumus įvairiose šalyse.

Kaip LRT RADIJUI sakė I. Zurlytė, trečia dozė galėtų būti skiriama tiems asmenims, kuriems dėl tam tikrų ligų po skiepų nesusidarė imunitetas.

„Kalbėti dabar apie trečiąją dozę masiškai papildomai tikrai nėra jokių prielaidų. Tam net nėra pakankamai mokslinių duomenų, kad tai tikrai gali turėti ilgalaikes teigiamas pasekmes. Ir, aišku, atsižvelgiant į tuos netolygumus ir nelygiateisiškumą dėl vakcinų panaudojimo. Tačiau kiekviena šalis gali priimti sprendimus, ypač atsižvelgiant epidemiologines situacijas tarp onkohematologinių, imunosupresuotų ligonių. Tai ta trečia dozė gali būti reikalinga“, – sakė ji.

I. Zurlytė pabrėžia, kad kol kas sparti vakcinacija yra tik ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse, tačiau kai kurios Azijos ar Afrikos valstybės dar apskritai nepradėjusios skiepijimo nuo koronaviruso.

Primename, kad, kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių, pradėjusių trečia vakcinos doze skiepyti didžiausios rizikos pacientus, sergančius onkohematologinėmis ligomis, gaunančius gydymą dėl onkohematologinių ligų, dializuojamus ar po organų transplantacijos, sergančius autoimuninėmis ligomis sergantys, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija.

Revakcinacija bus taikoma praėjus ne mažiau kaip 6 mėn. po pilno vakcinacijos kurso.

Tuo metu Izraelyje rugpjūčio pradžioje sėkmingai pradėta masiškai skiepyti trečiuoju skiepu tuos, kurie yra vyresni nei 60 metų, jei yra praėję bent 5 mėnesiai nuo pirmojo skiepo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt