Sveikata

2021.08.17 16:19

Santaros klinikos perspėja – augant COVID-19 pacientų skaičiui, gali nukentėti planinės paslaugos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.17 16:19

Santaros klinikose jau užsipildė beveik visos COVID-19 pacientams skirtos reanimacinės vietos – iš devynių užimtos aštuonios.

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius sako, kad bus rengiama daugiau vietų, bet dėl to nukentės planinės paslaugos. Blogiausiu metu šioje ligoninėje buvo trigubai daugiau vietų reanimacijoje COVID-19 pacientams.

F. Jankevičiaus teigimu, beveik visi į ligoninę patekę pacientai yra neskiepyti, tik vienas kitas užsikrėtė vos gavę antrą skiepo dozę, kol dar nebuvo susiformavęs imunitetas.

„Situacija su kovidiniais pacientais kol kas kaip ir pakenčiama, pacientų skaičius didėja iš lėto. Iš 40 kovidinių lovų užimtos 30. Tačiau reanimacines lovas turim 9 šiam etapui – beveik visos lovos – 8 – užimtos, taigi reanimacijoje situacija įtempta ir mes galvojam plėsti reanimacinių lovų skaičių.

Bendras planinių pacientų, planinių paslaugų skaičius nukentės kažkiek, nes reikia turėt galvoje, kad ir anestezeologų, ir reanimatologų skaičius yra tas pats, o jų pas mus nedidėja ir tuomet, kai užimame kovidiniam pacientams reanimacines vietas, jas reikia prižiūrėti, slaugyti ir dėl to kažkiek nukentės planines paslaugos“, – antradienį kalbėjo F. Jankevičius.

Naujas COVID-19 ligonių pikas planuojamas rugsėjį, tačiau tikimasi, jis bus mažesnis nei žiemą.

LRT.lt primena, kad praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 560 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcijos mirė keturi žmonės.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 402 COVID-19 pacientai, 53 iš jų – reanimacijoje, antradienį rodo Statistikos departamento paskelbti duomenys.

Deguonis papildomai tiekiamas 339 žmonėms, 31 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 46 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt