Sveikata

2021.08.11 18:05

Augant sergančiųjų skaičiui, Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 lovų skaičius

LRT.lt2021.08.11 18:05

Kauno regiono ligoninėse ir toliau didėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius bei auga stacionaro užimtumo rodikliai, todėl nuo rytojaus (ketvirtadienio) Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui skirtų lovų skaičius, rašoma Kauno klinikų pranešime.

Nuo rugpjūčio 12 dienos 20 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu atidaroma LSMU Kauno ligoninėje. Nuo rugpjūčio 14 dienos (šeštadienio) 20 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) lova su DPV galimybe atidaroma Jurbarko ligoninėje. Taip pat nuo šeštadienio 15 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 RITS lova su DPV galimybe įsteigiama Marijampolės ligoninėje. Tokiu būdu nuo rugpjūčio 14 dienos Kauno regione COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui bus numatytos 123 lovos su deguonies tiekimu ir 18 RITS lovų su DPV galimybe.

Šiuo metu Kauno regiono ligoninėse esančių stacionaro lovų su deguonies tiekimu užimtumas siekia 68 proc. (užimtos 46 iš 68 lovų). Reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 38 proc. (užimtos 6 lovos iš 16).

Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc. Vaidoto Gurskio, pastebima naujų atvykstančių pacientų būklės sunkėjimo tendencija. „Deguonies terapija skiriama 76 proc. Kauno regiono ligoninėse gydomų pacientų, kai prieš dvi savaites jos prireikdavo vos pusei gydomų pacientų. Taip pat pradėjo daugėti pacientų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, – sako doc. V. Gurskis. – Absoliuti dauguma sergančių COVID-19 liga pacientų, kuriems prireikia stacionarinės sveikatos priežiūros, yra neskiepyti žmonės. Gydomų pacientų amžius svyruoja nuo 30 iki 89 metų, vyraujanti amžiaus grupė 50-69 amžiaus žmonės.“

Tolesnis lovų skaičiaus didinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto. Šiuos duomenis Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupė peržiūri ir analizuoja reguliariai, ir atsižvelgdama į juos, priima atitinkamus sprendimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt