Sveikata

2021.08.11 14:00

Liberalų sąjūdžio frakcija: persirgę be gydytojų pagalbos irgi turėtų gauti Galimybių pasą

ELTA2021.08.11 14:00

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, kad Vyriausybės nutarimo projekte, kuriame nurodomos sąlygos gauti Galimybių pasą, turėtų būti įtraukti ir į gydytojus nesikreipę, bet koronavirusu persirgę ir antikūnių turintys asmenys. Kaip jau skelbta, trečiadienį Vyriausybė ketina nustatyti naujas taisykles nuo koronaviruso (COVID-19) nepasiskiepijusiems žmonėms ir Galimybių paso gavimo sąlygas.

„Tie, kas turi antikūnų, bet persirgo nesikreipdami į gydytojus, galėtų turėti laisves kaip ir pasiskiepiję bei gauti Galimybių pasą. Turime maksimaliai praplėsti sąrašą, kad imunitetą turintys žmonės nebūtų apribojami be pagrindo“, – teigia E. Gentvilas.

Ministrų Kabinetas anksčiau yra pritaręs, kad augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems Galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Pagal siūlomą projektą, ribojimai įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos. Neturint Galimybių paso ar neigiamo PGR testo būtų apribota dauguma kontaktinių paslaugų: imuniteto neturintys žmonės galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, todėl jie negalėtų lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramoginiuose renginiuose.

Ribojimai nebūtų taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję visa skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt