Sveikata

2021.08.07 14:25

Jauno vyro organai sveikatą grąžino trims Lietuvos ir vienam Vokietijos piliečiui

BNS2021.08.07 14:25

Jauno vyro organai sveikatą grąžino trims Lietuvos ir vienam Vokietijos piliečiui, pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras.

Jo teigimu, 30 metų amžiaus donoras Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas ketvirtadienį.

Jauno vyro tėvai priėmė sprendimą paaukoti sūnaus organus donorystei.

Specialistai nustatė, kad transplantuoti tinkami donoro inkstai, kepenys ir ragenos. Kepenys recipientams netiko, todėl buvo pasiūlytos užsienio partneriams.

Anot biuro, į pasiūlymą operatyviai sureagavo Vokietijos organų transplantacijos fondas, jau penktadienį lėktuvu kepenys buvo išgabentos į Vokietijos Miunsterio miestą, kur recipietui atlikta transplantacija.

Tuo metu šeštadienį Santaros klinikų pacientams, sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis, atliktos dvi inkstų transplantacijos.

„Operacijos atliktos sėkmingai dviem recipientams, kurių vienas iš jų inkstų transplantacijos laukė 9-erius metus, o kitas pacientas į recipientų sąrašą buvo įtrauktas prieš keletą savaičių. Abiem atvejais pooperacinė eiga sklandi“, – teigė vieną iš transplantacijų atlikęs gydytojas urologas Genadijus Kučinskis.

Organų transplantacijas Santaros klinikose kartu su biuru koordinuoja Organų transplantacijos koordinavimo centras.

Kauno transplantacijos centre skubiai transplantuota viena donoro ragena, kita kol kas saugoma Audinių banke.

Nacionalinis transplantacijos biuras primena, kad šiuo metu Lietuvoje 460 asmenų laukia širdies, inksto, kepenų, ragenų, plaučių ir kt. organų persodinimo.

Kiekvienas pilnametis Lietuvos gyventojas gali išreikšti palaikymą organų donorystei pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei gauti. Tai galima atlikti internetu ntb.lt, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt