Sveikata

2021.08.04 17:32

Kalvarijos pasienio punkte paskiepyta apie 50 vilkikų vairuotojų

BNS2021.08.04 17:32

Kalvarijos pasienio kontrolės punkte trečiadienį atidarius mobilią skiepijimo nuo COVID-19 vietą, per pirmąją darbo dieną paskiepyta apie pusšimtis sunkvežimių vairuotojų.

Tai BNS pranešė Kalvarijos pirminės sveikatos ir priežiūros centro vyriausioji gydytoja Ilona Aleksienė.

„Visi skiepijosi labai noriai, tačiau skaičiai galėjo būti ir didesni. Manau, jog dar toli gražu ne visi vairuotojai žino apie šią galimybę“ – BNS sakė I. Aleksienė.

„Deja, tačiau kol kas ir mes neturime pakankamų žmogiškųjų išteklių vykdyti vairuotojų vakcinaciją ilgiau nei šias kelias valandas per dieną“, – pridūrė ji.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, informacija apie skiepijimą Kalvarijos punkte buvo platinama iš anksto.

„Mes publikavome keturis straipsnius, kuriuose buvo skelbiama visa informacija, tačiau tiesioginis vairuotojų informavimas yra jų darbdavių atsakomybė“, – BNS teigė „Linavos“ atstovas.

„Manau, jog žinia apie galimybę pasiskiepyti tarp vairuotojų plis ir jiems tarpusavy bendraujant per raciją“, – pridūrė Z. Buivydas.

Jo teigimu, verslas tikisi, kad tokios mobilios vietos pasienyje leis pasiekti gerokai didesnius vairuotojų skiepijimo rodiklius.

Transporto sektoriaus darbuotojai kol kas yra vieni pasyviausiai besiskiepijančių, ypač nedidelė jų dalis yra tarp sunkvežimių vairuotojų.

Mobili komanda, kurioje yra Kalvarijų ir Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centrų medikai, čia dirbs pirmadieniais–trečiadieniais nuo 8.30 iki 13 val., esant didžiausiems atvykstančių ir išvykstančių žmonių srautams.

Mobiliajame punkte vakcinuotis gali visi, turintieji privalomąjį sveikatos draudimą, yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje ir yra Lietuvos piliečiai, taip pat užsienio piliečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje, akredituoti ir reziduojantys Lietuvoje asmenys bei žmonės, kuriems išduota nacionalinė (D) viza.

Norintys skiepijami vienos dozės „Janssen“ vakcina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.