Sveikata

2021.08.04 18:53

Nerimą keliantys signalai iš Klaipėdos: užpildytos beveik visos COVID-19 pacientams skirtos lovos

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.08.04 18:53

Uostamiestyje vis sparčiau pildosi COVID-19 pacientams paruoštos ligoninės lovos. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje iki šiol buvo gydomi visi sunkūs apskrities pacientai, beliko vos kelios laisvos lovos. Nuo ketvirtadienio į kovą su COVID-19 stoja ir lovas šia liga sergantiems pacientams ruošia vadinamoji atraminė Respublikinė Klaipėdos ligoninė. Neatmetama, kad sergamumui augant į šį procesą turės įsitraukti ir kitos aplinkinių miestų ligoninės.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) ilgą laiką buvo gydomi visi uostamiesčio apskrityje sunkiai COVID-19 susirgę žmonės. Tačiau pastaruoju metu šia liga užsikrėtusių pacientų srautai pastebimai išaugo.

Šiuo metu ligoninėje iš viso gydomi 87 COVID-19 sergantys asmenys. 14 pacientų gydoma Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

KUL atstovės Aistės Noreikaitės teigimu, COVID-19 pacientų hospitalizavimo tempas auga.

„Liepos pirmą savaitę ligoninėje buvo gydoma 11 COVID-19 pacientų. Didžiausias hospitalizavimo tempas pastebimas paskutinę liepos savaitę ir šiomis dienomis, kai pokytis – nuo 50 iki 87 COVID-19 pacientų. Praėjusią parą į ligoninę paguldyta 16 koronavirusu sergančių asmenų“, – dėstė A. Noreikaitė.

Šiuo metu COVID-19 pacientams ligoninėje skirta 90 lovų, taigi, trečiadienio duomenimis, beveik visos lovos yra užimtos. Tiesa, A. Noreikaitė tikino, kad pacientams vietos nepritrūks – lovų skaičius ligoninėje koreguojamas pagal poreikį. Lovų skaičius ligoninėje buvo padidintas jau praėjusios savaitės pradžioje – atlaisvinti du ligoninės blokai.

Vis dėlto pacientus galinčiųjų priimti pajėgas nuspręsta dar sustiprinti.

„Nuo ketvirtadienio su COVID-19 pacientais pradeda dirbti atraminė ligoninė – Respublikinė Klaipėdos ligoninė. Klaipėdos universitetinė ligoninė nuolat bendrauja ir bendradarbiauja su regiono ligoninėmis. Didėjant sergančių koronavirusu pacientų skaičiui, ruošiasi ir kitos vadinamosios atraminės ligoninės. Pirmiausia – Šilutės ir Tauragės ligoninės“, – situaciją apibendrino KUL atstovė.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 503 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 ligos mirė du žmonės.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 200 COVID-19 pacientų, 23 iš jų – reanimacijoje.

Deguonis papildomai tiekiamas 160 žmonių, 12 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 37 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.