Sveikata

2021.08.04 15:27

Kalvarijos pasienio poste atidaromas mobilus vakcinavimo punktas, bus skiepijama „Johnson & Johnson“ vakcina

LRT.lt2021.08.04 15:27

Nuo trečiadienio Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaromas mobilus vakcinavimo punktas. Mobili komanda čia dirbs tris dienas per savaitę – pirmadieniais–trečiadieniais nuo 8.30 iki 13.00 val., t. y. esant didžiausiems atvykstančių ir iš Lietuvos išvykstančių žmonių srautams, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Skiepijama bus vienos dozės „Johnson & Johnson“ vakcina (gam. Janssen Pharmaceutica Nv). Šis mobilus punktas bus skirtas ne tik transporto sektoriaus darbuotojams, tolimųjų reisų vairuotojams, bet ir visiems norintiesiems gauti savo vakciną nuo COVID-19.

Tokią mobilią vakcinacijos ir testavimo vietą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atidaro, įvertinusi Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ pateiktus pasiūlymus, kurie leistų aktyviau ir daugiau paskiepyti transporto sektoriaus darbuotojų nuo koronaviruso (COVID-19) ir plintančių jo atmainų.

Vakciną gauti šiame punkte galės asmenys, kurie atitinka bent vieną iš išvardytų sąlygų:

- turi privalomąjį sveikatos draudimą;

- yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje:

- yra Lietuvos Respublikos piliečiai;

- yra Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje ar čia keičiantys gyvenamąją vietą;

- užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;

- akredituoti ir reziduojantys Lietuvoje asmenys;

- asmenys, kuriems išduota nacionalinė (D) – vienkartinė viza, leidžianti atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje ilgiau kaip 3 mėnesius.

Kaip teigia ministerija, šios vakcinavimo vietos atidarymas vairuotojams patogioje vietoje – pasienyje – leis pasiekti didesnius transporto sektoriaus vakcinacijos rodiklius nei iki šiol. Daugelis asmenų, kurių darbas susijęs su dažnu keliavimu neturi galimybės pasiskiepyti, nes būna izoliacijoje. Atvykstantys Lietuvos gyventojai ir užsieniečiai, turintys nacionalinę (D) – vizą galės pasiskiepyti vienos dozės „Johnson & Johnson“ vakcina ir taip apsaugos visuomenę nuo ligos plitimo.

Papildomos „Johnson & Johnson“ vakcinos šalies savivaldybes pasieks šią savaitę, tad jos iškart bus pristatytos ir į Kalvarijos pasienyje įrengtą vakcinavimo punktą. Kalvarijos punktas veiks ir rugpjūčio 4–5 dienomis.

Taip pat primenama, jeigu jūsų įmonėje yra bent 6 darbuotojai, norintys skiepytis, paskambinę Karštąja linija 1808 galima užregistruoti įmonę ir mobili vakcinavimo komanda atvyks į sutartą vietą.

Užsiregistruoti į bet kurį Lietuvos vakcinacijos centrą galima https://koronastop.lt arba Karštąja linija 1808. Skiepijantis mobiliuosiuose punktuose išankstinės registracijos nereikia. Juose vakcinaciją gyva eile vykdo Nacionalinis kraujo centras. Jo turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite ČIA.

Taip pat kiekvieną ketvirtadienį visuose Lietuvos vakcinacijos centruose vyksta vakcinacija be registracijos. Kviečiame pasinaudoti galimybe COVID-19 vakciną pasiimti greitai ir lengvai. Viskas, ką reikia padaryti, tai nepamiršti su savimi turėti asmens dokumento – paso ar asmens tapatybės kortelės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.