Sveikata

2021.08.04 17:36

Mokiniai skiepytis nuo COVID-19 neskuba, virusologas perspėja tėvus suskubti vakcinuoti vaikus

Goda Malinauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.04 17:36

Prieš naujus mokslo metus raginama vaikus nuo 12 metų skiepyti jau dabar. Virusologai primena – tam, kad susiformuotų imunitetas, turi praeiti laiko. Savivaldybės praneša, kad paskiepytų mokyklinio amžiaus vaikų vis dar mažai.

Jau mažiau nei už mėnesio klasės durys bus atvertos Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleiviams. Mokyklos direktorė Jolanta Knyvienė džiaugiasi, kad į praėjusiais mokslo metais ilgą laiką buvusias tuščias klases ateis gimnazistai.

„Svarbus atrodo toks dalykas – susipažinimas mokytojams mokiniais, mokiniams su mokytojais, nes ateina ir 180 naujų pirmos klasės gimnazistų“, – pasakoja direktorė.

Virusologai jau dabar skatina skiepyti vaikus nuo 12 metų: susiformuoti imunitetui reikia laiko

J. Knyvienė sako, likus mėnesiui iki mokslo metų pradžios likę svarbiausi pasiruošimo darbai – paskirstyti moksleivių srautus, sudaryti tvarkaraščius, kad mokytis gyvai būtų kuo saugiau. Gimnazistai prieš grįždami į klases skatinami pasiskiepyti.

„Dėl mokinių, kiek teko girdėti, nuotaikos įvairios. Matyt, jos atspindi ir tėvų nuotaikas, bet tikrai yra klasių, kur kalbasi vaikai, kad skiepijamės, kad kuo saugiau grįžtume į mokyklą“, – tikina direktorė.

Tuo metu virusologas Saulius Čaplinskas pabrėžia, kad iškarto pasiskiepijus imunitetas nesusikuria.

„Tam, kad susidarytų imunitetas, po pirmos dozės turi praeiti bent porą savaičių. Po antros dozės vėl turėtų praeiti porą savaičių, tada tas imunitetas yra sustiprinamas. Būtų gerai, kad jau dabar suskubtų tėveliai, apsispręstų ir paskiepytų savo vaikučius“, – LRT TELEVIZIJAI sako S. Čaplinskas.

Didžiuosiuose miestuose paskiepytų mokyklinio amžiaus vaikų – vis dar nedaug.

„Šiai dienai tik 33 procentai 12–15 metų vaikų paskiepyti arba turi imunitetą. Nuo 16 iki 24 metų jaunuoliai turi 64 proc. imunitetą. Tai tikrai raginame suskubti, kadangi tam tikras laikas imuniteto susiformavimui yra būtinas“, – sako Vilniaus savivaldybės atstovė Viktorija Turauskytė.

Panašius skaičius pateikia ir Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Šiai dienai turim pakankamai mažą procentą 12–16 metų amžiaus vaikų, kurie pasiskiepijo. Tiek vaizdo reportažais, tiek kreipimaisis per ugdymo įstaigas, tiek kitokiomis priemonėmis siekiame, kad kuo didesnis mokinių skaičius, likus mėnesiui iki rugsėjo 1-osios, suskubtų“, – teigia Kauno atstovė.

Statistikos departamento duomenimis, jaunesni nei 18 metų vaikai vangiai skiepijami ir nedidelėse savivaldybėse.

„Raginame skiepytis visus, kam skiepytis rekomenduojama, tačiau neturime pamiršti, kad yra tokių amžiaus grupių mokyklose, kurių skiepyti dar negalime, dėl to pasikartosiu, kad norime, kad tokie skiepai būtų rekomenduojami, bet netaptų barjeru patekti į mokyklas“, – tikina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, grįžimas į nuotolinį ugdymą būtų svarstomas tik epideminei situacijai stipriai pablogėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.