Sveikata

2021.08.03 22:52

Klaipėdoje bus ruošiami hipoterapijos specialistai: žirgai padeda negalią turintiems vaikams pasijusti geriau

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.03 22:52

Klaipėdos universitete nuo šiol bus rengiami ir hipoterapijos specialistai – su neįgaliais vaikais ir suaugusiaisiais kineziterapeutai dirba pasitelkdami žirgus.

Dominykas jau trečius metus lanko hipoterapiją – su žirgu Antoniu susitinka pusvalandžiui: jodinėja, žirgą prausia, šeria. Berniukas serga cerebriniu paralyžiumi ir tokie susitikimai palengvina ligą.

„Pradėjus seansą, matome jo eigoje, per tą pusvalandį, kad jis ir išsitiesia, ir kojos atsipalaiduoja. Taip yra nuo arklio skleidžiamos šilumos ir dėl arklio teisingo judesio jam atpalaiduoja raumenų tonusą ir normalizuoja jį“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Rita Gikarienė.

Klaipėdos universitetas rengs hipoterapijos specialistus: kineziterapeutai dirbs pasitelkdami žirgus

Hipoterapijos užsiėmimus veda Klaipėdos universiteto kineziterapijos specialistės. Universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su žirgynu: tikimasi, kad ateityje hipoterapija galės pasinaudoti daugiau sergančiųjų.

„Kompleksinės pastangos – ir tradicinė medicina, ir papildomoji medicina – gali duoti labai daug naudos, ypač tokiems pacientams mažiesiems: turintiems autizmo sindromą, negalias įvairias. Klaipėdos universitetas seniai mokslinius tyrimus atlieka“, – tikina Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.

Šiuo metu hipoterapiją lanko 15 vaikų, dar tiek laukia eilėje.

„Paklausa labai stipriai auga, šiuo metu ieškome pirkti arklių. Arkliai ne visi yra tinkami, reikia charakterio, išvaizdos, žingsnio tinkamo“, – teigia žirgyno savininkas Laimondas Skėrys.

Žirgyno šeimininkas sako, kad terapijai tinka jau subrendę gyvūnai, kurių neišgąsdintų vaiko šūksnis, netikėtas judesys.

„Turim apie 50 žirgų, bet hipoterapijai gal 2–3 tiktų, nes turi būti ypatingai ramaus charakterio, ypatingai draugiški ir saugūs žirgai“, – priduria žirgyno savininkas.

Universiteto studentai rašo mokslinius straipsnius apie gyvūnų asistuojamąją terapiją, ginasi disertacijas. Plačiau paplitusi – šunų ar delfinų terapija. Šių sričių kineziterapeutai turi išmanyti ir žmogaus, ir gyvūno fiziologiją.

„Ne vien su vaikais dirbama – ir su išsėtine skleroze sergančiais, ir Parkinsono liga, ir po insulto žmonėmis“, – pasakoja Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja Daiva Mockevičienė.

Vis plačiau kalbama ir apie nacionalinį gyvūnų asistuojamosios terapijos centrą, jungsiantį įvairias terapijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.