Sveikata

2021.08.01 22:06

Iš vakcinos šaipęsis Kalifornijos gyventojas mirė nuo COVID-19

LRT.lt2021.08.01 22:06

Vyras, juokęsis iš vakcinacijos nuo COVID-19 kampanijos, mirė nuo koronaviruso Los Andželo apskrities ligoninėje, skelbia naujienų agentūra „Associated Press“. 

Stephenui Harmonui buvo 34-eri.

S. Harmonas pasidalino savo nuotrauka ligoninės palatoje su prierašu, kad serga plaučių uždegimu, kad deguonies lygis jo organizme kritiškai žemas ir kad netrukus jis bus intubuotas. „Nežinau, kada aš pabusiu, prašau, pasimelskite“, – trečiadienį savo „Twitter“ paskyroje rašė S. Harmonas.

Likus trims dienoms iki S. Harmono mirties, socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė dar vienas jo įrašas: „Jei netikite, kad Dievas gali mane išgydyti per šitą kvailą ventiliatorių, tada laikykitės atokiau nuo mano palatos – čia nėra vietos baimei ar netikėjimui!“

Prieš pakliūdamas į ligoninę S. Harmonas socialinėje žiniasklaidoje šaipėsi iš vakcinacijos.

„Turiu 99 problemas, tačiau vakcina nėra viena iš jų“, – praėjusį mėnesį jis rašė savo „Twitter“ paskyroje.

Liepos 8 dieną pasirodė įrašas: „Nuo durų prie durų vaikštantys Bideno vakcinos „inspektoriai“ iš tiesų turėtų būti vadinami JaCovido liudininkais“.

S. Harmono mirtis buvo „neįtikėtinai demoralizuojanti“, – KCBS-TV sakė gydytojas Orenas Friedmanas, Cedars-Sinai medicinos centre Los Andžele gydantis COVID-19 sergančius pacientus.

„Praktiškai kiekvienas žmogus, susergantis tiek sunkiai, kad būtų paguldytas į ligoninę, nėra pasiskiepijęs“, – teigė O. Friedmanas.

Kalifornijoje pastebimai auga užsikrėtimų COVID-19 skaičius. Taip yra dėl itin užkrečiamos delta atmainos, kuri sparčiai plinta nuo tada, kai praėjusį mėnesį valstija atvėrė verslus. Didžioji dauguma užsikrėtusiųjų – nevakcinuoti asmenys, todėl sveikatos apsaugos darbuotojai prašo žmonių kuo skubiau skiepytis.

Penktadienį Valstybinis visuomenės sveikatos departamentas pranešė apie 8 tūkst. naujų atvejų per dieną, o teigiamų tyrimų rodiklis per septynias dienas išaugo daugiau nei iki 5 proc., nors prieš kelias savaites nesiekė ir 1 proc.

Los Andželo apskrityje, kur susitelkęs maždaug ketvirtadalis visų valstijos gyventojų, pirmą kartą nuo vasario mėnesio pranešama apie daugiau nei 3 tūkst. naujų atvejų. Ligoninėse gydomi 655 COVID-19 sergantys pacientai – per savaitę hospitalizuota 200 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.