Sveikata

2021.07.29 23:10

Augant COVID-19 atvejų skaičiui, Razmuvienės raginimas skiepytis: daugiau laukti tikrai nebegalima

LRT RADIJAS, Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.29 23:10

Vėl daugėjant užsikrėtimų koronavirusu ir plintant deltos atmainai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė sako, kad svarbiausia šitame etape – būtinybė pasiskiepyti.

Pasak epidemiologės, dabar šis laikas pats tinkamiausias, kad rudenį būtų galima grįžti į kontaktines veiklas.

„Žinant deltos atmainos grėsmingą plitimą, aš manau, kadangi ji geba greičiau plisti, tai žinoma Lietuva gali labai greitai, rugpjūčio mėnesį būti ir visa raudona. Tai dabartiniu metu didžiausią dėmesį reikėtų kreipti į tai, kur patogiausia pasiskiepyti. Jeigu norime rugsėjo mėnesį tikrai pradėti mokslo metus kontaktiniu būdu, išeiti į darbus pasiskiepiję, tvarkingai, turėtume galimybių pasus, kurie leistų labai daug veiklų, tai aš matau, kad dabartinis laikas yra pats optimaliausias ir daugiau laukti tikrai nebegalima“, – LRT RADIJUI sako D. Razmuvienė.

Šalies sergamumo COVID-19 žemėlapyje daugėja raudonųjų savivaldybių – dabar jų 15. Į raudonąją zoną pateko ir Vilniaus miestas. Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų jau tenka per 100 COVID-19 atvejų. Statistikos departamentas fiksuoja, kad pandemija veržiasi beveik visose šalies savivaldybėse.

Sergamumo COVID-19 žemėlapyje daugėja raudonųjų savivaldybių, skiepyti žada ir prie bažnyčių

Kai kurios savivaldybės, suprastėjus situacijai, jau svarsto, kaip skiepus padaryti dar arčiau žmonių, žada skiepyti ir prie bažnyčių

Lietuvoje praėjusią parą patvirtina 380 naujų COVID atvejų, vienas žmogus nuo šios infekcijos mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.