Sveikata

2021.07.28 08:15

Auga vakcinacijos nuo COVID-19 tempas – per pastarąsias dvi dienas paskiepyta daugiau žmonių nei per paskutinę birželio savaitę

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.28 08:15

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad pastarosiomis dienomis smarkiai daugėja norinčiųjų pasiskiepyti nuo COVID-19. Pasak ministerijos atstovų, vien per šios savaitės dvi dienas vakcinuota daugiau žmonių nei per paskutinę birželio savaitę – 20 tūkstančių.

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis specialistas Lukas Galkus sako, kad karštojoje linijoje registracijų skiepams padvigubėjo.

„Praeita savaitė buvo pirma, kada jau matėme skiepijimo tempo augimą, jeigu kalbėsime apie asmenis, kurie gavo pirmąją vakcinos dozę. Pavyzdžiui, šios savaitės duomenys ypač džiugina – per pirmadienį ir antradienį pirma vakcinos doze buvo paskiepyta apie 20 tūkst. gyventojų ir čia jau yra daugiau nei per visą paskutinę birželio savaitę. Tai matome, kad dviejų dienų rezultatai jau pralenkia birželio vienos savaitės rezultatus. Registracijų skiepams per karštąją liniją padaugėjo beveik dvigubai.

Tai tikimės, kad tas gyventojų aktyvumas, ypač artėjant rudeniui, irgi išliks. Nes visi supranta, kad kuo anksčiau pasiskiepyti yra labai svarbu siekiant suvaldyti pandemiją“, – LRT RADIJUI teigia L. Galkus.

Lietuvoje šiuo metu vakcinuota 48,7 proc. gyventojų, per parą – 15 751 asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.