Sveikata

2021.07.26 19:47

Padėtis dėl COVID-19 Klaipėdoje aštrėja: vis daugiau užimtų ligoninės lovų, dauguma sunkių pacientų – nepasiskiepiję

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.26 19:47

Kurį laiką Klaipėdos apskrityje augančio sergamumo COVID-19 tendencijos jau pasiekia ir Klaipėdos universitetinę ligoninę. Pastebima, kad ėmė augti ligoninėje gydomų pacientų skaičius. Dauguma pacientų, kuriems prireikė medikų priežiūros – nepasiskiepiję ir užsikrėtę delta atmaina. Ligoninėje užfiksuoti ir keli ligos atvejai, kurie kol kas nepriskirti nei vienai jau žinomai koronaviruso atmainai.

Šiuo metu visi sunkūs COVID-19 pacientai Klaipėdos apskrityje yra gydomi uostamiestyje veikiančioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL).

KUL atstovės Aistės Noreikaitės teigimu, sergančiųjų COVID-19 skaičius ligoninėje pamažu auga.

Pirmadienio duomenimis, ligoninėje iš viso gydomi 42 COVID-19 liga sergantys pacientai.

„36 pacientai gydomi infekciniame COVID-19 skyriuje, 16 iš jų skiriama deguonies terapija. Visų pacientų sveikatos būklės patenkinamos. 5 pacientai gydomi reanimacijos skyriuje, jų būklė sunki“, – dėstė A. Noreikaitė.

Vienam pacientui, sergančiam COVID-19 liga, taikoma hemodializė.

A. Noreikaitės teigimu, absoliuti dauguma koronavirusu sergančių pacientų – nepasiskiepiję asmenys, beveik visi serga delta atmaina. Yra ir pavienių atvejų, kurie nepriskirti nei vienai jau žinomai koronaviruso atmainai.

Reanimacijos skyriuje gydomam jauniausiam pacientui 38 metai, o vyriausiam – 73.

Pastebima, kad iki šiol nė vieno ir pasiskiepijusių ir vis dėlto užsikrėtusių pacientų būklė nebuvo tokia sunki, jog juos gydyti reikėtų Reanimacijos skyriuje.

„KUL yra pasiruošusi: kiek reikės lovų, tiek ir bus. Priminsiu, kad praėjusių metų gruodį lovų skaičius, skirtas COVID-19 pacientams, buvo išplėstas iki 200, o Reanimacijos ir intensyvios terapijos – iki 30“, – akcentavo A. Noreikaitė.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 96 nauji COVID-19 atvejai, neužfiksuota nė viena mirtis, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys.

Klaipėdos mieste praėjusią parą užfiksuoti 8 nauji užsikrėtimo atvejai. Užsikrėtimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 183,8. Blogesnė situacija nei Klaipėdoje susiklosčiusi tik Palangoje. Čia minėtas sergamumo rodiklis jau pasiekė 201 atvejį.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 100 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose padaugėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.