Sveikata

2021.07.26 07:28

Karštosios linijos koordinatorė: COVID-19 testo kai kuriuose miestuose reikia laukti 5 dienas

Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.26 07:28

Nuo pirmadienio didelė dalis nepasiskiepijusių ar COVID-19 nepersirgusių asmenų norėdami dirbti turės periodiškai testuotis, mobiliuosiuose punktuose dėl to jau susidarė atlikti testą norinčių eilės.

Vyriausybei išplėtus tokių specialybių sąrašą, jame atsidūrė viešojo ir paslaugų sektoriaus darbuotojai, viešojo transporto ir tolimųjų reisų vairuotojai, asmenys, teikiantys laisvalaikio, pramogų, kultūros paslaugas, taip pat kariai.

Karštosios linijos 1808 koordinatorė Greta Beinaravičiūrtė LRT RADIJUI sakė, kad šiuo metu koronaviruso testo kai kuriose Lietuvos vietose reikia palaukti, nes trūksta galimybių juos sparčiai atlikti.

„Apie testavimo pajėgumus daug pasakyti negaliu, tiesiog yra didžiulė problema mobiliuosiuose punktuose, kadangi reikalingo testo, vadinamojo greitojo antigeno, stinga beveik visuose miestuose, tuo pačiu noriu priminti, kad testuotis reikia kas 7 arba kas 10 dienų, todėl vietų šiuo metu stinga – visi suskubo testuotis išeidami į darbą. Todėl kantrybės šiek tiek, nes mobiliųjų punktų pajėgumai ir žmogiškieji ištekliai yra riboti“, – sakė ji.

G. Beinoravičiūtė patikslino, kad pačių testų, jos žiniomis, yra pakankamai.

„Kadangi tai yra vasaros sezonas, dalis darbuotojų yra atostogose, dalis – nedarbingume, situacija kaip ir visur, o reikalingos testavimo apimtys, praplėtus tiriamasias grupes, yra gerokai išaugusios, todėl su žmogiškaisiais resursais yra problema. Testų yra pakankamai, mano žiniomis“, – sakė ji.

Pasak koordinatorės, darbo dienomis karštojoje linijoje skambučių padaugėjo iki keliolikos tūkstančių per dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.