Sveikata

2021.07.23 11:53

Medikai kreipėsi į Lietuvos žmones ir ragina skiepytis: susikaupkime ir kartu užbaikime pasiruošimą rudeniui

LRT.lt2021.07.23 11:53

Lietuvos medikų sąjūdis ketvirtadienio naktį išplatino kreipimąsi į Lietuvos žmones. Jame – raginimai skiepytis ir ruoštis rudeniui.

Pateikiame visą medikų kreipimosi tekstą.

Mielieji, įprastai Jūs ateinate pas mus pagalbos, o šiandien mes kreipiamės į Jus.

Toks mūsų darbas – būti šalia Jūsų ir padėti, kiek sugebame. Pasitinkame Jus, ateinančius į gyvenimą ir palydime iškeliaujančius. Gydome Jus, barame ir giriame, taisome ligos sudarkytus kūnus, sustabdome Jūsų gyvenimą ir vėl į jį sugrąžiname po operacinės lempomis. Kartais surenkame Jus iš gabaliukų. Nes gyvenimas to vertas. Nevalia į jį žiūrėti atsainiai.

COVID-19 mūsų gyvenimą pakeitė. Tai dar nepilnai pažįstama liga, pateikianti vis naujų grėsmių, verčianti įsitempti ir būti budriems. Mes nesugebėjome išgelbėti net kai kurių kolegų ir savo artimųjų. Labai laukėme vakcinų, išbandėme jas pirmieji savo kūnais ir jau žinome jų efektą.

Susikaupkime ir kartu užbaikime pasiruošimą rudeniui. Niekam daugiau nesinori karantino. Nebenorime beviltiškai užleistų Jūsų ligų, nebenorime laikyti namie uždarytų vaikų.

Leiskite gyventi savo seneliams, jie Jūsų šaknys ir išmintis.

Leiskite būti sveikiems savo tėvams, jie dar turi daug ką nuveikti.

Leiskite augti sveikiems savo vaikams. Nesiklausykite teigiančių, kad vaikams ši infekcija nepavojinga. Jie serga daug lengviau, bet nėra nei vieno infekcijos sukėlėjo, kuris būtų vaiko organizmui naudingas. Po kiekvienos virusinės epidemijos stebime naują vaikų cukrinio diabeto bangą, naujus autoimuninius ir onkologinius susirgimus, naujas kraujo ligas. Mes dar nežinome, kokios bus pasekmės, kai po šios pandemijos praeis keli ar keliolika metų. Jei aplink vaiką pasiskiepys suaugusieji, tas vaikas bus daug saugesnis. Saugokit savo vaikus.

Pasaulis nugalėjo raupus, poliomielitą ir daug kitų ligų skiepų pagalba. Mes tikrai galime įveikti ir šitą infekciją. Virusas be mūsų yra negyvas, jam reikalingos mūsų ląstelės. Tam, kad jas pakeistų, ir sukeltų ligas, o kai kuriems mirtį. Mes kartu galime susidoroti su juo. Jei kiekvienas pasiskiepijęs nusives skiepytis dar nors vieną žmogų, būsime daug stipresni keistame kare už laisvą gyvenimą. Tik po vieną žmogų įkalbėkite ir būsite padarę svarbų darbą visos valstybės labui. Prašome Jūsų pagalbos kovoje už visų sveikatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.