Sveikata

2021.07.01 14:56

Kauno klinikose mirusi 50-metė išgelbės gyvybę: donorės inkstai atiteks dviem sunkiai sergantiems ligoniams

LRT.lt2021.07.01 14:56

Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, jog trečiadienį, birželio 30 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruota potenciali 50 m. organų donorė. Artimiesiems davus sutikimą paaukoti mirusiosios organus, medikai atliko tyrimus, siekiant nustatyti, ar organai tinkamai transplantacijai, rašoma biuro pranešime.

Nustatyta, jog transplantacijoms tinkami donorės inkstai. Dėl artimųjų kilnios valios, donorės inkstai išgelbės gyvybę ar ženkliai pagerins gyvenimo kokybę dviem sunkiai sergantiems recipientams, kurie tinkamų inkstų laukė 8 mėnesius bei 4,4 metus.

Nacionalinis transplantacijos biuras atkreipia dėmesį, kad į inkstų laukiančių recipientų sąrašą galėtų būti įtraukta žymiai daugiau žmonių, tačiau ne visi, kuriems galėtų būti atlikta inkstų transplantacija, kreipiasi dėl jos, todėl sergančius lėtinėmis inkstų ligomis ar jau dializuojamus pacientus ir jų artimuosius ragina pasidomėti tokia galimybe.

Šiuo metu inkstų transplantacijos Lietuvoje laukia 117 žmonių. Inkstai Lietuvoje persodinami dviejuose transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Šiuose centruose inkstų transplantacijos atliekamos iš mirusio ir iš gyvo donoro. Šiemet jau atliktos 42 mirusio donoro bei 5 gyvojo donoro inkstų transplantacijos.

Pareikšti sutikimą po mirties transplantacijai paaukoti organus ir audinius gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs asmuo. Tai padaryti galima užpildžius sutikimą internetu https://ntb.lt, visose gydymo įstaigose bei „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.