Sveikata

2021.06.18 22:22

Krentantys COVID-19 rodikliai leidžia atsikvėpti ligoninėms, tačiau jau ruošiamasi rudeniui

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.06.18 22:22

Ketvirtadienį Lietuva peržengė svarbų slenkstį – atsidūrė „geltonojoje“ zonoje. Džiuginantis koronaviruso rodiklių kritimas atsikvėpti leidžia ne tik visuomenei, bet ir ligoninėms. Čia mažėja COVID-19 pacientų, taip pagaliau normalizuojant ir medikų darbą.

COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo vadovas docentas Vaidotas Gurskis LRT TELEVIZIJAI nurodė, kad kai kurių skaičų ligoninės nematė nuo praėjusių metų spalio mėnesio.

„Ligonių mažėja, mažėja naujai atvykstančių ligonių. Mūsų Kauno regiono įstaigose per paskutinę savaitę atvyko vidutiniškai 7 ligoniai. Palyginti, prieš 2 savaites atvykdavo 23 ligoniai, dar anksčiau, prieš mėnesį, – 29 ligoniai. Tas mažėjimas tikrai akivaizdus ir tai atsiliepia bendrai ligonių skaičiui, kuris gydosi mūsų stacionarinėse lovose. Šiandien mes turime tik 64 ligonius, o tokių skaičių mes nematėme nuo praeitų metų spalio mėnesio. Reanimacijos skyriuose ligonių skaičius ženkliai sumažėjo – šiandien turime tik tai 9 ligonius“, – džiugia statistika dalijosi V. Gurskis.

Laba diena, Lietuva. Mažėja COVID-19 užsikrėtimų skaičius – normalizuojasi situacija ligoninėse

Toks ligoninių apkrovos kritimas leidžia lengviau atsikvėpti tiek pacientams, tiek medikams, kurie jau gali ne tik grįžti prie įprastinės veiklos, bet ir pasimėgauti atostogomis. V. Gurskis nurodo, kad taip normalizuojamas ligoninių darbas.

„Be abejo, medikai tuose skyriuose, kuriuose lovų sumažėjo arba skyriai visai uždaromi – o tokių irgi yra, jų vis daugėja – taip, (medikai – LRT.lt) išeina atostogų arba pereina į kitą veiklą. Tai mes vadiname mūsų įstaigų veiklos normalizavimu, kad įstaigos grįžta į sau įprastą veiklą, kuri buvo ikipandeminiu laikotarpiu, kalbant apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, kad jos nebūtų ribojamos.

Be abejo, visi infekcijos kontrolės reikalavimai išlieka, išlieka srautų atskyrimo principas sergančiųjų infekcinėmis ligomis ir kitų, bet apskritai ligoninės darbas daugelyje vietų normalizuojasi ir tuo labai džiaugiamės“, – sako jis.

Tiesa, Kauno regiono valdymo vadovas pastebi, kad daugiausia sergančiųjų ir į ligoninę patenkančių yra jaunesni asmenys, ypač priklausantys 30–55 m. amžiaus grupei. Anot jo, dauguma jų nesiskiepiję.

Lietuvoje jau patvirtinti trys delta atmainos atvejai. Pasak V. Gurskio, būtina įvertinti, kaip išvengti šio koronaviruso atmainos plitimo ateinantį rudenį. O prie to turi prisidėti ir visuomenė.

„Dabar me matome, kad apskritai tarp gyventojų, kurie yra testuojami, viruso paplitimas vis tiek sustojo – jis yra apie 1 proc. Reiškia ta infekcija negyvena tarp mūsų. Susidarius palankioms aplinkybėms, o būtent tos mutacijos, trigubos mutacijos, kaip indiško delta varianto, sudaro tas geresnes plitimo sąlygas – 60 proc. geresnis imlumas šioms infekcijoms. Tai verčia galvoti apie tai, kaip mes galėtume to išvengti“, – aiškino jis.

„Mes turime pagalvoti, visa visuomenė turi pagalvoti, kaip mes nusiteikę gyventi toliau – ar toliau būsime susitaikę su tais viais ribojimais, kaukių nešiojimu, ar mes pagalvojame, kaip normalizuoti švietimo darbą, vaikų grįžimą į mokyklas. Nes vienintelis kelias grįžti į normalų gyvenimą, kaip bebūtų, tai yra vakcinacija. Vakcinacija yra vienintelis būdas, galintis sukurti efektyvų ilgalaikį kolektyvinį imunitetą ir mus grąžinti į normalų gyvenimą“, – pabrėžia V. Gurskis.

LRT.lt primena, kad praėjusią parą šalyje nustatyti 72 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcijos mirė dar vienas asmuo. Pastarasis skaičius – mažiausias nuo 2020 metų spalio 1 dienos.

Per praėjusią parą pirmą skiepo dozę gavo 9694 žmonės, antrą – 18 tūkst. 857.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt