Sveikata

2021.06.04 14:06

Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas COVID-19 lovų skaičius

BNS2021.06.04 14:06

Gerėjant COVID-19 epidemiologinei padėčiai bei mažėjant ligoninėse gydomų pacientų, Kauno regione nuo pirmadienio mažinamas šiai ligai gydyti skirtų lovų skaičius, pranešė Kauno klinikos.

„Galime pasidžiaugti, kad galime ne tik mažinti lovų skaičių, tačiau ir visiškai uždaryti kai kurių atraminių ligoninių COVID-19 ligai skirtas lovas, sudarant sąlygas įstaigoms grįžti į ikipandeminio laikotarpio veiklos sąlygas. Po antrosios COVID-19 pandemijos bangos pirmoji tokia įstaiga buvo Prienų ligoninė. Po trečiosios bangos – Kėdainių ligoninė“, – sakė COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis.

Pasak jo, mažinti lovų skaičių galima dėl toliau dvi savaites iš eilės mažėjančio naujai atvykstančių pacientų skaičiaus per parą (nuo 23 iki 11) bei mažėjančio stacionarinio aktyviojo gydymo lovų užimtumui, siekiančiam iki 40 procentų.

„Optimistiškai nuteikia ir tuštėjančios COVID-19 ligai skirtos lovos pagrindinėje Kauno regiono ligoninėje – LSMU Kauno ligoninėje. Joje sumažinus lovų skaičių, artimiausiu metu COVID-19 liga sergančiuosius bus galima stacionarizuoti vien Infekcinių ligų korpuse ir atstatyti kitų stacionaro padalinių įprastinę veiklą“, – teigė V. Gurskis.

Iš viso Kauno regione naikinamos 122 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

Nuo pirmadienio naikinamos 75 stacionaro lovos su deguonies tiekimu LSMU Kauno ligoninėje, Kauno klinikose ir Marijampolės ligoninėje – po dešimt stacionaro lovų su deguonies tiekimu. Kėdainių ligoninėje atlaisvinamos 25 stacionaro lovos ir dvi reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos.

Nuo šeštadienio Kėdainių savivaldybės pacientai, susirgę COVID-19 liga, stacionariam gydymui bus nukreipiami į Jonavos ligoninę.

Nuo kitos savaitės Kauno regione lieka 215 COVID-19 lovų su deguonies tiekimu ir 40 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos galimybe, iš kurių viena skirta vaikams.

Tolesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt