Sveikata

2021.05.13 17:50

Nedideli pozityvūs ženklai Vilniaus ir Kauno apskrityse – COVID-19 lovų užimtumas mažėja, tačiau Šiauliuose – auga

Augustas Stankevičius, BNS2021.05.13 17:50

Vilniaus ir Kauno apskrityse COVID-19 pacientams gydyti skirtų lovų užimtumas po truputį mažėja, o Šiauliuose – auga.

Santaros klinikų duomenimis, regione užimta 75 proc. aktyvaus gydymo ir 58 proc. reanimacijos ir intensyvios terapijos lovų. Ligoninės direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė BNS ketvirtadienį sakė, kad situacija regione po truputį gerėja ir išlieka stabili.

„Lyginant su ankstesnėmis dviem savaitėmis, užimtumas tikrai yra sumažėjęs. Jis mažėja po truputį, gal ne taip, kaip norėtųsi, bet mažėja“, – teigė medikė.

Anot jos, pastaruoju metu į regiono ligonines paguldoma apie 50 žmonių, kai prieš kelias savaites šis skaičius buvo beveik dvigubai didesnis.

„Ankstesnėmis savaitėmis būdavo, kad per parą 85–90 paguldydavome. Sutarta, kad dar šį savaitgalį pasižiūrime, kokia situacija bus su visomis įstaigomis. Jei išliks stabili, eisime tuo keliu, kad planuosime peržiūrą, pertvarką ir tam tikrą lovų skaičių galbūt mažinsime, kad galėtume teikti kitas paslaugas“, – sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Jos teigimu, dauguma pacientų yra jaunesnio amžiaus.

„Hospitalizuojame vidutinio sunkumo ir sunkius. Aišku, kai yra lovų ir matome, kad yra su rizika, jog būklė gali pasunkėti, tada taip pat pasiguldome stebėjimui. Reanimacijoje gydomų pacientų vidurkis nesiekia 50 metų“, – kalbėjo Santaros klinikų direktorė valdymui.

Kauno regione situacija sudėtinga, bet stabili

Kaip BNS sakė COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis, regione situacijos gerėjimas pastebimas reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Anot jo, šiuo metu per parą į reanimaciją patenka po du–penkis pacientus, kai prieš kelias savaites jų buvo dvigubai daugiau – nuo septynių iki dešimties.

„Per paskutines 14 dienų iš reanimacijos išleisti 37 pacientai. Todėl šiuo metu turimų 46 lovų užimtumas sumažėjo nuo 70 iki 30 procentų. Šiai dienai Kauno regione užimta 14 reanimacijos lovų“, – teigė medikas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad apskritai situacija regiono ligoninėse išlieka sudėtinga.

„Jau tris savaites iš eilės atvykstančių pacientų srautas nesikeičia, per parą jų atvyksta apie 29. Išrašomų ligonių skaičius per parą svyruoja nuo 26 iki 29. Todėl turimų 390 aktyviojo stacionarinio gydymo lovų užimtumas reikšmingai nesikeičia, svyruoja 72–76 proc. ribose“, – sakė V. Gurskis.

Be kita jo, jis pabrėžė, kad „situacijos stabilumas yra sąlyginis“.

„Naujų ligos atvejų atskirose Kauno regiono savivaldybėse netgi padaugėjo, pavyzdžiui, Raseinių, Kauno ir Kauno rajono, o Marijampolės savivaldybėje sergamumas ir toliau išlieka aukštas“, – aiškino medikas.

„Artimiausiu metu lovų skaičiaus pokyčiai nenumatomi, tačiau keičiantis situacijai, mes į ją reaguosime ir priimsime atitinkamus sprendimus“, – pridūrė jis.

Šiauliuose gydomų pacientų skaičius auga

Kaip trečiadienį skelbta Vyriausybės duomenų apžvalgoje, hospitalizacijų augimas Lietuvoje sustojo visuose regionuose, išskyrus Šiaulių-Telšių COVID-19 klasterį.

Tą patvirtinta ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus gydytoja Zinaida Kovaliova.

„Kasdien paguldoma po šešis–dešimt pacientų. Aišku, vieną dieną daugiau, kitą dieną mažiau, bet matosi, kad einama į didėjimo pusę – paguldoma daugiau pacientų, nei jų yra išrašoma“, – kalbėjo ji.

Pasak medikės, Šiaulių ligoninėje šiuo metu užimtos 47 aktyvaus gydymo lovos iš 80 esamų bei 9 iš 13 reanimacijos lovų.

„Balandžio pradžioje buvo apie 30 pacientų, nesiekė 30. Matydami prastėjančią tendenciją prieš kelias savaites atidarėme dar vieną skyrių ir lovų skaičių padidinome nuo 50 iki 80“, – sakė Z. Kovaliova.

Jos teigimu, ligoninėje daugiausia gydomi 50–60 metų pacientai, tačiau yra ir vyresnių.

Gydytoja teigia, kad tarp vyresnių pacientų dominuoja nepasiskiepijusieji arba nepilnai vakcinuoti.

„Kai kurie labai kategoriški. Dažniausiai yra arba atsisakymas skiepytis, arba socialinės priežastys – nebuvo kas nuveža, sunkiai juda“, – pasakojo Z. Kovaliova.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 1241 COVID-19 pacientas, 118 iš jų – reanimacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.