Sveikata

2021.05.13 14:52

Prie Šiaulių ligoninės gydytojos atminimą pagerbę medikai: tai tylus protestas prieš gydymo įstaigoje patiriamą spaudimą

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.13 14:52

Ketvirtadienį prie pagrindinio Respublikinės Šiaulių ligoninės pastato susirinkę medikai ir buvę pacientai uždegė dešimtis žvakelių, taip atsisveikindami su iš gyvenimo pasitraukusia gydytoja anesteziologe. Jos mirtis esą galėjo būti susijusi su Šiaulių ligoninėje patirtu mobingu.

Ligoninės vadovybė teigia, kad medikė dėl šiurkštaus pareigų pažeidimo buvo atleista iš darbo praėjusį ketvirtadienį. Administracija įstaigoje pagerbti medikės atminimo neleido. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika situaciją komentuoti atsisakė, žadėjo vėliau išplatinti pranešimą. Tad ši akcija, pasak gausiai susirinkusių medikų, yra ir jų tylus protestas prieš gydymo įstaigoje patiriamą spaudimą.

Žinios. Iš gyvenimo pasitraukusią Šiaulių gydytoją pagerbę medikai: patiriame patyčias ir niekas dėl to nesikeičia

„Tvyro ir įtampa, ir baimė. Ir ne viename skyriuje susiduriama, na, gal ne su tokiomis baisiomis patyčiomis, bet tikrai susiduriama. Ir asmeniškai ne vienas yra patyręs. Ir niekas nesikeičia“, – dėsto chirurgė Vilma Brazytė.

„Norisi ramaus gyvenimo. Norisi ramiai miegoti, norisi ramiai dirbti. Mokomės ne tam, kad būtų prie mūsų kabinėjamasi. Kad būtume kaltinami dėl kažko, dėl išsigalvotų dalykų“, – mano neurologė Eglė Kontriminė.

„Dabar labai plačiai kalbama apie mobingą apskritai. Bet reikėtų turbūt ir asmeniškai tuos atvejus neabejotinai įrodyti. Kad jie gautų deramą atpildą. Jeigu tektų dalyvauti teisme, tai aš ir mano žmona galėtume būti liudininkais, kurie betarpiškai su tuo susidūrė“, – sako kardiologas Alfonsas Andrulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.