Sveikata

2021.04.28 10:33

Po atvejų šuolio įspėja: Vilniaus regione senka COVID-19 lovų atsargos, kai kur nebėra laisvų reanimacijos lovų

Modesta Gaučaitė-Znutienė, Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.04.28 10:33

Jau kurį laiką kalbama apie tai, kad Vilniaus regione senka laisvų COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičiai. Gydymo įstaigų duomenys rodo, kad iš tikrųjų koronaviruso paveiktiems pacientams gydyti skirtų lovų, jei situacija negerės, greitu metu gali pritrūkti.

Per praėjusią parą, kaip praneša Statistikos departamentas, visoje šalyje dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti 149 žmonės. 107 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dar 8 – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Vilniaus regione pacientus priimančios ligoninės komentavo, kad laisvų lovų atsargos iš tikrųjų senka. Antradienio duomenimis, Vilniaus regione užimtos 81 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos ir 86 proc. aktyvaus gydymo vietos.

Kaip antradienį pranešė Santaros klinikos, šioje gydymo įstaigoje, kurioje gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 proc., t.y. klinikose iš 159 aktyvaus gydymo vietų užimtos 128, o reanimacijos ir intensyviosios terapijos iš 67 užimtos 59, t.y likusios laisvos 8 vietos reanimacijos ir intensyviosios terapijos padaliniuose.

Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus teigimu, Santaros klinikose ir Vilniaus regione jau jaučiamas reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų bei žmogiškųjų išteklių trūkumas, – tai didžiulis iššūkis, tačiau kol kas situacija valdoma savo pajėgomis, personalas dirba įtemptai, asmens apsaugos priemonių įstaigoms netrūksta.

Dėl ypač didelio COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiaus gydymo įstaigose gali nukentėti kitomis ligomis sergantys Vilniaus regiono pacientai. Todėl Santaros klinikos, kaip koordinuojanti COVID-19 procesus regione įstaiga, kartu su valstybės institucijomis ieško sprendimų dėl sveikatos priežiūros resursų laikino perskirstymo tarp Lietuvos regionų.

Kitose ligoninėse padėtis panaši

Panašu, kad situacija sudėtinga ir kitose Vilniaus ligoninėse, priimančiose COVID-19 sergančius pacientus. Kaip sužinojo portalas LRT.lt, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 310 COVID-19 sergantiems pacientams skirtų lovų, užimtos yra 283, iš jų 10 – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

„Tai šio ryto duomenimis lovų dar buvo“, – sakė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės atstovė Žydrė Gedrimaitė.

Lovos užimtos ir Vilniaus universitetinėje ligoninėje.

„22 pacientai paskutiniu metu, bet per paskutinę parą labai nepasikeitė, nes nesame prie pagrindinių ligoninių“, – LRT.lt sakė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė spaudai Asta Bagdonavičienė.

Šioje ligoninėje iš viso yra 30 COVID-19 pacientams skirtų lovų, taip pat 4 reanimacijos lovos, iš kurių visos yra užimtos.

Ligoninės atstovės teigimu, jei būtų nutarta didinti COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių, įstaiga pasirengusi tai padaryti – sergamumo piko metu čia veikė net trys COVID-19 skyriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt