Sveikata

2021.04.08 17:06

Kauno regione aštuonis kartus sumažinus COVID-19 lovų skaičių tenka suktis atgal – grįžta 70 vietų

vis dažniau aptinkama britiškoji viruso atmaina
LRT.lt2021.04.08 17:06

Didėjant ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičiui ir augant stacionaro lovų užimtumo rodikliui, nuo ketvirtadienio Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius. Kaip pranešime žiniasklaidai skelbia Kauno klinikos, iš viso nuo šiandien skiriama 70 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu, skirtų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

50 papildomų lovų įsteigiama LSMU Kauno ligoninėje, po 10 – Kėdainių ir Jurbarko ligoninėse. Kauno regione nuo ketvirtadienio COVID-19 sergantiems pacientams dedikuotos 325 lovos su deguonies tiekimu ir 42 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) galimybe. LRT.lt primena, kad Kauno regione lovų skaičius buvo sumažintos aštuonis kartus: pirmą kartą – sausio viduryje, paskutinį – kovo antroje pusėje. Sausį viso Kauno regione buvo skirta 520 lovų COVID-19 pacientams, o pastaruoju metu jų buvo 255.

Pasak Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovo doc. dr. Evaldo Padervinskio, šiuo metu epidemiologinė situacija Kauno regione yra stabiliai blogėjanti.

„Stebime suintensyvėjusį COVID-19 pacientų srautą ligoninių stacionaruose. Per praėjusią parą į gydymo įstaigas paguldyta 40 COVID-19 pacientų. Paskutinį kartą tokį pacientų skaičių turėjome sausio 28 dieną“, – teigė E. Padervinskas.

Nepaisant didėjančio pacientų srauto, docentas tikisi, kad kylanti trečioji banga turėtų būti silpnesnė, nes vakcinacija jau duoda savo rezultatus.

„Jei antrosios bangos metu mes sprendėme ne tik pacientų, bet ir personalo problemas, tai šiuo metu žmogiškųjų resursų gydymo įstaigose užtenka – per mėnesį COVID-19 infekcija užsikrečia vos vienas kitas ligoninės darbuotojas, – sako doc. E. Padervinskis. – Taip pat pastebime, kad ligoninėse gydomi vis jaunesni žmonės. Kauno regione ir Kauno mieste COVID-19 vakcina paskiepyta daugiau nei 18 proc. gyventojų, todėl tai nuteikia viltingai“.

Aptinakama vis dažniau britiškoji atmaina

Kaip skelbiama pranešime, COVID-19 ligos plitimo šuolį lemia kompleksinės priežastys. Pasak Kauno klinikų atstovų, viena iš jų – sparčiai plintančios naujosios viruso atmainos. Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikos vadovė prof. Astra Vitkauskienė pastebi, kad šiuo metu Lietuvoje labiausiai paplitusi britiškoji COVID-19 viruso atmaina. Atlikus trisdešimt dviejų pastarąją savaitę COVID-19 liga sirgusių Kauno klinikų pacientų ėminių skrininginius PGR tyrimus, skirtus trims dažniausiai pasitaikančioms mutacijoms aptikti, nustatyti 29 naujos britiškojo viruso atmainos atvejai. Pietų Afrikos atmaina nenustatyta.

„Pastaruoju metu britiškoji COVID-19 viruso atmaina aptinkama vis dažniau, todėl kiekvieną naują COVID-19 ligos atvejį turime vertinti kaip naują, mutavusią ir galinčią lengviau plisti šią viruso atmainą“, – sako profesorė.

Prof. A. Vitkauskienė pažymi, kad nors britiškoji atmaina Lietuvoje plinta sparčiausiai, nereikėtų užmiršti ir kitų COVID-19 viruso atmainų, pavyzdžiui, Pietų Afrikos atmainos. Skrininginiai PGR tyrimai pagreitina galimą naujų koronaviruso tipų, cirkuliuojančių mūsų visuomenėje, atradimą.

Tolesnis covid lovų skaičiaus didinimas Kauno regiono ligoninėse priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto – šiuos duomenis Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupė peržiūri ir analizuoja kasdien, ir atsižvelgdama į juos, priima atitinkamus sprendimus.