Sveikata

2021.04.07 22:06

Kauno klinikų atstovas: pastarąją parą regiono ligoninėse sulaukėme rekordinio COVID-19 pacientų skaičiaus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.04.07 22:06

Per praėjusią parą šalyje nustatyta 1116 naujų COVID-19 atvejų – tai didžiausias naujų susirgimų skaičius nuo sausio 26 dienos. Kokia situacija šalies ligoninėse ir ko galima tikėtis, jei tokia užsikrėtimų tendencija išliks ir toliau?

Kauno klinikų stacionarių paslaugų tarnybos vadovas Evaldas Padervinskis pripažįsta, kad tokiam susirgimų padidėjimui įtakos turi tiek karantino laisvinimai, tiek plintanti britiškoji koronaviruso atmaina.

Pasak E. Padervinskio, jau pastarąsias 6 paras Kauno regiono ligoninėse pastebima prastėjanti situacija.

„Jei prieš 10 dienų turėdavome 20 per parą paguldytų žmonių, tai pastarąsias 6 paras turėjom jau virš 20 pacientų, stacionarizuojamų į ligonines. Pastarąją parą turime jau rekordinį skaičių, tokį skaičių buvome turėję sausio 28 dieną – turime 40 pacientų, paguldytų į Kauno regiono ligonines“, – sako Kauno klinikų stacionarių paslaugų tarnybos vadovas.

Gydytojas apie 3 COVID-19 bangą: padeda paskiepyti medikai – nebetenka spręsti personalo klausimo

Jei tokia tendencija išliks, kaip atrodys balandžio mėnesio pabaiga? Pasak E. Padervinskio, teks vėl aktyvuoti papildomas COVID-19 pacientų lovas, kurių pastaruoju metu nereikėjo.

Kauno klinikų atstovas pabrėžia, kad įsivažiavus vakcinacijai medikų sektoriuje ženkliai sumažėjo užsikrėtimų.

„Tai padeda labai stipriai. Jei antrosios bangos pradžioje mes spręsdavome ne tik pacientų, bet ir personalo klausimus, tai trečiosios bangos pradžioje mes turime spręsti jau tik pacientų klausimus, nes mūsų personalas yra saugus, didžioji dalis yra paskiepyti. Galime tikrai lengviau perorganizuoti darbus“, – sako pašnekovas.

E. Padervinskis pažymi, kad medikų bendruomenė tikrai ragina žmones neabejoti skiepų nauda ir vakcinuotis, o vadinamiesiems antivakseriams, anot jo, žinia paprasta – su jais gali tekti susitikti ligoninėse.

Daugiau – pokalbio įraše.

Populiariausi