Sveikata

2021.04.07 18:08

JK tarp „AstraZeneca“ vakcina paskiepytų asmenų – 79 reti kraujo krešulių atvejai

atnaujinta 18.36
BNS2021.04.07 18:08

Jungtinėje Karalystėje tarp „AstraZeneca“ vakcina nuo pandeminio koronaviruso paskiepytų asmenų patvirtinti 79 reti kraujo krešulių susidarymo atvejai, 19 jų baigėsi mirtimi, trečiadienį pranešė Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA).

„Iki kovo 31 dienos buvo suleista daugiau kaip 20 milijonų [„AstraZeneca“ vakcinos] dozių; mums pranešta apie 79 [retus kraujo krešulių susidarymo] atvejus. Iš šių 79 atvejų, deja, mirė 19 žmonių“, – per spaudos konferenciją kalbėjo MHRA vadovė June Raine.

Jungtinės Karalystės vyriausybės komitetas, konsultuojantis skiepijimo nuo koronaviruso klausimais, trečiadienį pareiškė, kad daugumai žmonių iki 30 metų, jei įmanoma, turėtų būti pasiūlyta „AstraZeneca“ skiepų alternatyva dėl nerimo dėl kraujo krešulių.

„Suaugusiems asmenims nuo 18 iki 29 metų, kurie neturi gretutinių ligų,.. turėtų būti pasiūlyta alternatyvi vakcina nuo COVID-19, o ne „AstraZeneca“ vakcina, kur tokia alternatyvi vakcina yra prieinama“, – spaudos konferencijoje sakė Wei Shen Limas iš Jungtinio vakcinacijos ir imunizacijos komiteto.

Kaip anksčiau paskelbė Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA), šalyje tarp „AstraZeneca“ vakcina nuo pandeminio koronaviruso paskiepytų asmenų patvirtinti 79 reti kraujo krešulių susidarymo atvejai, 19 jų baigėsi mirtimi, o iš viso buvo panaudota per 20 mln. šių skiepų dozių.

LRT.lt primena, kad Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pristatė savo išvadas dėl galimo ryšio tarp „AstraZenecos“ vakcinos nuo koronaviruso ir kraujo krešulių susidarymo.

Agentūros teigimu, „AstraZenecos“ vakcinos pranašumai nusveria galimo šalutinio poveikio riziką ir gelbėja gyvybes per COVID-19 pandemiją. EVA manymu, šios pandemijos metu turime naudoti visas vakcinas, kokios tik yra. Vis dėlto agentūra pripažįsta, kad neįprasti kraujo krešuliai yra itin retas šalutinis vakcinos poveikis.