Sveikata

2021.03.23 15:27

PAR atmaina užsikrėtusių žmonių susirgimo aplinkybės Lietuvoje nėra žinomos – jie teigia užsienyje nebuvę

BNS2021.03.23 15:27

Pietų Afrikos atmaina užsikrėtusių žmonių susirgimo aplinkybės nėra žinomos, antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Kaip BNS sakė centro atstovė Justina Petravičienė, pirmasis atvejis nustatytas Kėdainių rajone gyvenančiam asmeniui.

„Liga patvirtinta kovo 2 dieną. Asmuo jautė COVID-19 būdingus simptomus. Šiuo metu jis jau yra pasveikęs. Asmens užsikrėtimo aplinkybių epidemiologinio tyrimo metu nustatyti nepavyko, jis nenurodė, jog būtų lankęsis užsienyje“, – teigė NVSC atstovė.

„Antrasis atvejis fiksuotas Vilniuje gyvenančiam žmogui. Liga patvirtinta kovo 8 dieną. Jis jautė COVID-19 būdingus simptomus. Šiuo metu asmuo jau yra pasveikęs. Užsikrėtimo aplinkybių epidemiologinio tyrimo metu nustatyti nepavyko, asmuo nenurodė, jog būtų lankęsis užsienyje“, – pridūrė ji.

J. Petravičienės teigimu, su pirmuoju užsikrėtusiuoju sąlytį turėjo trys šeimos nariai, visiems jiems taip pat buvo patvirtinta COVID-19 liga. Jie šiuo metu taip yra pasveikę.

Sąlytį su antruoju užsikrėtusiuoju turėjo du šeimos nariai. Vienam iš jų taip pat patvirtinta COVID-19 liga, jis dar nėra pasveikęs.

Abu žmonės, kurie užsikrėtė šia atmaina, priklauso 40–49 metų grupei.

Premjerė Ingrida Šimonytė perspėjo, kad dėl šios atmainos, kuri yra laikoma atsparesne skiepams, gali tekti griežtinti karantiną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt