Sveikata

2021.03.23 08:12

Nuo vakcinacijos Lietuvoje pradžios apie šalutinius poveikius pranešė 0,4 proc. paskiepytųjų, dauguma reakcijų – nesunkios

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.23 08:12

Šalutinius poveikius dėl COVID-19 vakcinų Lietuvoje registruojanti Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba iki šiol yra gavusi per pusantro tūkstančio pranešimų apie galimus šalutinius reiškinius po paskiepijimo, sudarančius 0,4 proc. nuo paskiepytų asmenų skaičiaus.

Apie tai LRT RADIJUI antradienį sakė tarnybos vadovas Gytis Andrulionis. Didžiausia dalis galimai su skiepu susijusių organizmo reakcijų siejama su „Pfizer“ ir „BioNTech“ kurta vakcina.

„Nuo vakcinacijos pradžios iki kovo 19 dienos tarnyboje gauta daugiau kaip pusantro tūkstančio pirminių pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas. Galiu ir skaičius įvardyti: dėl „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos – 808 pranešimai, dėl „Moderna“ – 105, tai sietina ir su tuo, kad šios vakcinos kiekiai labai nedideli, dėl „AstraZeneca“ – 618. Absoliuti dauguma, 1479 praneštos reakcijos, yra nesunkios“, – sakė G. Andrulionis.

Kovo 19 d. duomenimis, iš viso tai sudarė 0,4 proc. bendro vakcinacijų Lietuvoje skaičiaus.

„Mes visada žiūrime į procentą, apie kurį praneša gyventojai arba sveikatos priežiūros specialistai – tai yra 0,4 proc. nuo bendro vakcinacijų skaičiaus. Kitaip sakant, tai yra labai nedidelis ir atitinkantis tarptautinę praktiką skaičius“, – sakė tarnybos vadovas.

Pirmadienio, t. y. kovo 22 d. duomenimis, iš viso Lietuvoje pirmąja doze paskiepyta 275 tūkst. 438 žmonės, abiem dozėmis – 124 tūkst. 522 asmenys.

Apie įtariamą šalutinį poveikį dėl vakcinos, kaip ir dėl bet kurių kitų Lietuvoje registruotų vaistų, gyventojai pranešti gali Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos interneto puslapyje, adresu vvkt.lt.

Antradienį Vilniuje nuo COVID-19 skiepijami Vyriausybės ir Seimo nariai. Visi jie bus skiepijami visuomenėje prieštaringai vertinama „AstraZeneca“ vakcina. Antradienį planuojama paskiepyti apie pusę Ministrų kabineto ir per 30 parlamentarų. Politikai dar bus skiepijami trečiadienį ir ketvirtadienį.

Pirmadienį minėta vakcina paskiepytas prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt