Sveikata

2021.01.26 22:55

Mažėjant sunkių COVID-19 pacientų, Panevėžio ligoninėje mažinamas lovų skaičius

Rimvydas Ančerevičius, „Jūsų Panevėžys“2021.01.26 22:55

Gerėjant epidemiologinei situacijai Panevėžio ir Utenos regione ir mažėjant itin sunkia COVID–19 forma sergančių pacientų skaičiui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas laipsniškas šiems pacientams skirtų lovų mažinimas.

Praėjusių metų pabaigoje, kuomet buvo stebimas itin didelis gyventojų sergamumo šia infekcine liga bumas, o Panevėžio mieste buvo fiksuotas didžiausias ne tik šalyje, bet ir ES gyventojų susirgimo lygis (apie 2500 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), Respublikinė Panevėžio ligoninė, vykdydama Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, buvo padidinusi lovų, skirtų itin sunkia forma sergančių pacientų gydymui, skaičių iki 236.

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas, įvedus eilę apribojimų, kuriuos šalies gyventojų dauguma priėmė pozityviai ir jų laikėsi, nuo 2021 m. pradžios buvo pastebimas laipsniškas gyventojų sergamumo COVID–19 liga skaičiaus mažėjimas.

„Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi esamą epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos apskrityse ir siekdama padidinti lovų, skirtų gydyti pacientus, sergančius kitomis ligomis, skaičių, 2021 m. sausio mėn. sumažino COVID–19 liga sergantiems pacientams numatytų lovų skaičių iki 184 lovų (52 lovomis), kurios nedelsiant buvo skirtos kitomis ligomis sergantiems pacientams gydyti“, – rašoma išplatintame pranešime.

Ligoninės administracija stebi ir analizuoja nuolat kintančią epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos regionuose ir, esant palankioms galimybėms, yra pasirengusi tolesniam lovų, skirtų COVID–19 liga sergantiems pacientams, mažinimui, tuo pačiu operatyviai sudarant galimybę didinti lovų skaičių tiems pacientams, kurie serga kitomis ligomis ir laukia planinės medicinos pagalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt